ЧАРАПАНИ НА ТЕШКОМ ГОСТОВАЊУ: ТСЦ се није обрукао у Лондону

В.Д.

26. 09. 2023. у 12:14

"ТСЦ Арена" ће вечерас бити домаћин меча деветог кола Моцарт бет Суперлиге Србије

ЕПА

Након одиграних осам кола ретко ко је могао да очекује овакво стање на табели. Шампион Црвена звезда је већ уписала два пораза против градских ривала Чукаричког и Вождовца док су ТСЦ и Партизан једине екипе без пораза у досадашњем току првенства.

Због боље гол-разлике екипа из Бачке Тополе је лидер на табели и након уводног ремија са Партизаном изабраници Жарка Лазетића су уписали шест победа. Први пут у историју су имали прилику да играју у квалификацијама за Лигу шампиона где су убедљиво поражени од Браге укупним резултатом 7:1 па су такмичење наставили у групној фази Лиге Европе.

ТСЦ је добио баш тешку групу где ће ривали бити Олимпијакос, Фрајбург и Вест Хем. Управо са "чекићарима" су прошлог четвртка одиграли меч првог кола. Наш представник у Лиги Европе се није обрукао, имао је своје шансе, а чак је и повео са 0:1 голом Петра Станића у 48. минуту меча, али је прошлогодишњи освајач Лиге конференција головима летошњег појачања из Ајакса, Кудуза у 66. и 70. минуту стигао до преокрета, да би коначан резултат поставио Соучек у 80. минуту.

Напредак је за разлику од свог ривала имао јако слаб старт првенства. У прва четири кола успели су да упишу само један бод, али је дошло до буђења у петом и шестом колу када су у мечевима против Спартака у Суботици и Вождовца у Крушевцу уписали две победе да би у претходном колу клуб из Крушевца био поражен на гостовању Новом Пазару, а главни кривац за то је био повратник у српски фудбал Адем Љајић који је евроголом поставио коначан резултат од 2:1.

Екипа из Бачке Тополе је квалитетнија и верујемо да ће то доказати вечерас пред својом публиком, док Напретку остаје да бодове тражи против ривала из доњег дела табеле.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,75)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36