ХОФЕНХАЈМ ЈЕ У БОЉОЈ ФОРМИ, АЛИ: Традиција на страни Борусије Дортмунд

О. М.

29. 09. 2023. у 09:31

БОРУСИЈА из Дортмунда гостује Хофенхајму у оквиру шестог кола немачке Бундеслиге. Утакмица је на програму у петак од 20 часова и 30 минута на "Рајн Некер" стадиону.

Борусија је у претходном колу на свом терену савладала Волфсбург са 1:0. Једини гол на мечу домаћи су постигли у 68. минуту. Стрелац је био Марко Ројс на асистенцију Јулијана Бранта.

"Жуто-црни" су пре овог меча забележили две победе и два ремија у лиги и тренутно заузимају шесто место на табели са 11 освојених бодова, једним мање од Хофенхајма. У првом колу групне фазе Лиге шампиона изгубили су од Пари Сен Жермена у гостима са 2:0, док су у немачком Купу савладали Шот Мајнц са 6:1.

Тренер Един Терзић неће моћи да рачуна на Марсела Сабицера, Жилијена Дуранвила, Матеуа Мореја и Тому Менијеа због повреда, а могуће је да ће одморити и неког од здравих првотимаца јер Дортмунд средином следеће недеље игра друго коло Лиге шампиона са Миланом.

Хофенхајм је у гостима победио Унион Берлин са 2:0 у последњем првенственом мечу. Повели су у 22. минуту голом Андреја Крамарића из једанаестерца, а предност су удвостручили у 38. минуту када је Гриша Промел проиграо Максимилијана Бејера а овај убацио лопту у мрежу.

Тренутно заузимају пету позицију на табели са 12 бодова, једним мање од првопласираног Бајерна. У досадашњем делу првенства забележили су четири победе и један пораз, док су у првом колу купа елиминисали Либек са 4:1.

Хофенхајм ће сигурно наступити без Флоријана Грилича, Стенлија Нсокија, Марка Џона, Бамбасе Контеа и Дениса Гајгера због повреда, док је Воут Вегхорст под знаком питања, након што је пропустио меч са Унион берлином због повреде мишића. Ако то буде случај, Ила Бебу ће скоро сигурно заменити Холанђанина у нападу у петак.

Иако је Хофенхајм у бољој форми и игра на свом терену, не треба заборавити да Борусија Дортмунд има много јачи играчки кадар. Осим тога, традиција је на страни жуто-црних који су победили у четири последња међусобна сусрета док Хофенхајм чека на победу код куће од 2019. године.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&2+ (квота 1,58)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44