"БОЛНИЦА" У БЕТИСУ: Гости без пола тима стижу у Гранаду

О. М.

28. 09. 2023. у 14:36 >> 14:36

ГРАНАДА дочекује Бетис у седмом колу шпанске Ла лиге. Утакмица је на програму у четвртак од 19 часова на стадиону "Нуево лос Карменес".

БОЛНИЦА У БЕТИСУ: Гости без пола тима стижу у Гранаду

Профимедиа

У последњем лигашком мечу Гранада је изгубила са 1:0 на гостовању од Лас Палмаса. Иако је од 58. минута имала играча вiше није успела да материјализује бројчану предност а на крају је то домаћин казнио победничким голом у другом минуту надокнаде изгубљеног времена.

Пре тог меча поражени су и у лиги од Ђироне (2:4), Реал Сосиједада (5:3), Рајо Ваљекана (0:2) и Атлетико Мадрида (3:1). Победили су само Мајорку са 2:1 па заузимају претпоследње место на табели Ла лиге.

Одбрана Гранаде се није прославила до сада јер је примила 17 голова, по чему је друга најгора у Лиги иза Алмеријине. Додуше на последње две утакмице недостају јој два важна шрафа, Мигел Рубио и Хесус Ваљехо који су под великим знаком питања и за окршај са нападачима Бетиса.

Бетис је уочи овог кола био десети са осам бодова, а у међувремену га је претекао Хетафе бодом освојеним против Атлетико Билбаа. Зелени су у претходном колу на свом терену одиграли нерешено са Кадизом 1:1. Гостујући тим је први дошао у вођство у 41. минуту, а домаћи су изједначили у 60. преко Гвида Родригеза.

Пре меча са Кадизом успели су да тријумфују над Виљареалом (2:1) и Рајо Ваљеканом (1:0), ремизирају са Атлетиком (0:0), али и изгубе од Атлетик Билбаа (4:2) и Барселоне (5 :0). У првом колу групне фазе Лиге Европе поражени су од Ренџерса у гостима са 1:0.

Тренер Мануел Пелегрини због повреда на располагању нема неколико кључних играча међу којима су Набил Фекир, Вилијам Карваљо, Руи Силва и Јусуф Сабали, иако за Карваља и Силву постоји нека минимална нада да буду спремни до утакмице.

Пелегрини је од почетка сезоне ротирао Хуана Миранду и Абнера на позицији левог бека, а овог четвртка ред је на Бразилца који ће вероватно заузети место у последњој четворци где ће се придружити Хектору Белерину, Герману Пецели и Марку Бартри.

Бетис је победио у оба сусрета прошле сезоне, било је 2:0 на Бенито Вијамарину и 2:1 на Нуево лос Карменесу за "зелено-беле".

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&2+ (квота 1,80)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36