ПОВРАТАК "МАСТИФА" НА ЕВРОСЦЕНУ: "Змајчеки" негују нападачки фудбал

О. М.

20. 09. 2023. у 11:32 >> 11:32

НОВУ сезону Лиге конференција отварају Лил и Олимпија који се састају ове среде од 16 часова и 30 минута на стадиону "Пјер Моруа" у предграђу Лила, Вилнев д'Аску.

ПОВРАТАК МАСТИФА НА ЕВРОСЦЕНУ: Змајчеки негују нападачки фудбал

"Мастифи" су се вратили на велику европску сцену после четири године паузе. До пете позиције у Лиги један прошле сезоне стигли су у драмтичној завршници и захваљујући не само својим добрим играма него и киксевима конкуренције, пре свих Монака који је четири кола пре краја имао "сигуран" пласман у Лигу шампиона, а онда освојио само један бод и пао на шесту позицију.

Лил се у групну фазу Лиге конференција пласирао преко Ријеке коју је избацио на продужетке. У Лилу је било 2:1 за "мастифе" а на "Рујевици" 1:1 (1:0 за домаћина у регуларном току).

Лил у новом првенству Француске има по две победе и ремија, уз један пораз па са осам бодова држи шесту позицију после пет кола. Протеклог викенда прокоцкали су предност од 2:0 против Рена јер су играчи вероватно главама већ били у првом колу Лиге конференција.

Тренер Пауло Фонсека због повреда не може да рачуна на Адама Оунаса, Набила Бенталеба и Тијага Ђала.

Змајчеки су до Лиге конференција стигли испадањем из квалификација за Лигу шампиона, а потом и Лигу Европе.

Бар су у домаћем шампионату у серији добрих резултата, са пет победа из седам одиграних кола. Олимпија негује нападачки фудбал па је до сада већ постигла 20 голова, од чега највећи део сјајни нападач Руи Педро који је седам пута тресао противничке мреже.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: I1+&II1+ (квота 1,53)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59