КАКАВ ДЕРБИ ДЕЛА МАДОНИНА: Интер и Милан без грешке на старту Серије А, Лаутаро Мартинез и Оливије Жиру руше традицију

О. М.

16. 09. 2023. у 11:03 >> 11:03

ДЕРБИ дела Мадонина, дуел миланских градских ривала, обележиће четврто коло италијанске Серије А. Интер је номинални домаћин Милану данас од 18 часова на стадиону "Ђузепе Меаца".

Сусрет је уједно и дерби кола, пошто "нероазури" "росонери" деле прво место на табели са по девет бодова из три кола и једини су у Лиги са стоодстотним учинком.

Интер је у последњој утакмици пред репрезентативну паузу победио Фиорентину на свом терену са 4:0. Повели су у 23. минуту голом Маркуса Турама, који је пола сата касније асистирао Лаутару Мартинезу за 2:0. Исти играч је у 73. минуту постигао коначан резултат, након што је у 58. Хакан Чалханоглу повисио на 3:0.

Пре "виоле" Интер је у прва два кола савладао Каљари и Монцу, оба ривала са по 2:0. Лаутаро Мартинез је постигао три од та четири гола па је уз два која је дао Фиорентини тренутно први на листи стрелаца са пет погодака. У трци за "капоканонијереа" следи га нападач данашњег Интеровог ривала Оливије Жиру који је до сада постигао четири гола.

Мартинез је релативно одморан дошао са репрезентативне паузе пошто је у победи Аргентине над Боливојом на терену провео само последњих шест минута, а четири дана раније против Еквадора је замењен у 75. минуту. Он је против Милана до сада постигао осам голова у свим такмичењима. Више пута су мрежу "росонера" у дербијима дела Мадонина тресли само клупске легенде Иштван Њерш и Ђузепе Меаца, са по девет.

Милан је у досадашњем делу првенства победио Болоњу и Рому у гостима и Торино код куће. Последње коло пред паузу због квалификационог прозора репрезентација донело је тријумф над Ромом на "Олимпику". Голове за Миланезе постигли су Оливије Жиру и Рафаел Леао док је Спинацола тек у зауставном времену ублажио пораз "вучице" која у последњих пола сата игре није успела да искористи играча више на терену.

Жиру је постигао два гола у победи од 4:1 над Торином и први у победи од 2:0 над Болоњом. Сада ће у "дербију дела Мадонина" имати прилику да постане први играч Милана који је тресао противничке мреже у прва четири кола Серије А, још од славног Немца Оливера Бирофа коме је то успело давне 1998. године.

Милан ће у дерби ући ослабљен изостанком стандардног штопера Фикаја Томорија који је суспендован због два жута картона у утакмици против Роме. Пошто је ветеран Симон Кјаер повређен, тренер "росонера" Стефано Пијоли вероватно ће уместо њега шансу да пружи Малику Тшауу кога у Милану виде као наследника великог Паола Малдинија.

Што се тиче напада, Пиоли вероватно неће мењати опробани рецепт и шасу ће пружити трију Пулишћ-Леао-Жиру који је постигао све голове за Милан у овој сезони, Жиру четири, Пулишић два и Леао један.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&2+ (квота 1,70)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36