ЦРНОГОРЦИ БИ НА ЕУРО: Крстајићеви ''лавови'' на ивици понора

10. 09. 2023. у 10:15

ЦРНА Гора ће у малом балканском дербију од 18 часова дочекати посрнулу Бугарску.

ЦРНОГОРЦИ БИ НА ЕУРО: Крстајићеви лавови на ивици понора

Домаћин има одличну прилику да се победом додатно придружи трци за Еуро јер заостаје само два бода за другопласираном Србијом, док са друге стране Бугарска пружа разочаравајуће партије и ''држи фењер'' у групи ''Г'' заједно са Литванијом са по два освојена бода.

Црна Гора је у уводне четири утакмице доживела само пораз од Србије и уз нашу селекцију и Мађарску је главни кандидат за пласман у Немачку где се идуће године одржава Европско првенство у фудбалу.

Реми са Мађарском и победа над Бугарском довели су до тога да су Црногорци ушли у ову репрезентативу паузу са четири освојена бода, тај скор су надоградили, додуше само ремијем са Литванијом пре пар дана.

Литванци су водили пред последњих 15 минута, али тадашњи гост је изједначила преко новопеченог нападача Лећеа Николе Крстовића, а затим је Стефан Савић поготком потпуно преокренуо утакмицу у 89. минуту и деловало је да ће то бити доста за три бода.

Међутим, поново су примили у надокнади времена и тако испустили прилику да се изједначе са Србијом по броју освојених бодова.

''Храбри соколи'' ће вечерас морати да остваре победу ако желе на Еуро и имаће велику подршку са трибина која ће им дати ветар у леђа.

Са друге стране, Бугарска игра веома лоше у досадашњем току квалификација. Најбољу партију приказала је против Србије када је водила све до судијске надокнаде али Лазовић је поготком у последњим минутима спречио ''лавове'' да дођу до три бода.

Поред тога одиграли су реми са Литванцима (1:1), иако су готово 70 минута имали играча више, а у уводна два кола су доживели поразе од данашњег ривала и водеће Мађарске.

Крстајићеви ''лавови'' су у великом проблему јер заостају чак пет бодова за другопласираном Србијом и требали би велико чудо да се деси како би се укључили у борбу за неко од водећа два места.

Бугарска и Црна Гора су се састали на самом отварању квалификација у Разграду и тада су ''храбри соколи'' славили поготком разиграног Николе Крстовића у 70. минуту.

Ми верујемо да ћемо исти исход видети и вечерас.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1 (квота 1,80)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36