СОСИЈЕДАД ИДЕ ПО ПРВУ ПОБЕДУ: Лас Палмас не жели назад у Сегунду

О. М.

25. 08. 2023. у 09:29 >> 09:30

РЕАЛ СОСИЈЕДАД гостује Лас Палмасу у првој утакмици трећег кола шпанске Ла лиге. Утакмица се игра на стадиону "Гран Канарија" од 19 часова и 30 минута.

Гости на Острво долазе после два идентична ремија на својој "Аноети", играли су 1:1 у првом колу са Ђироном и у другом са Селтом из Вига. Док је и Лас Палмас сезону отворио истим резултатом, 1:1 на свом терену против Мајорке, у другом колу су "унионисти" поражени од Валенсије са 1:0.

У утакмици против Мајорке Лас Палмас је повео из једанаестерца у 29. минуту преко капитена Џонатана Виере. Играли су чврсто у даљем току меча, имали скоро 70% поседа лопте, али то није било довољно за потврду победе. Аренас је у 70. минуту постигао гол за Мајорку и украо бодове домаћем тиму.

У другом колу Ла лиге, Лас Палмас је отпутовао на меч против Валенсије. Овога пута препустили су доминацију противнику, имали мало шанси за постизање гола и изгубили са 1:0 после пенала за Валенсију.

Лас Палмас је овог лета дошао из Сегунде где су завршили други иза Гранаде. У елитној лиги нашао се само због боље гол-разлике од трећепласираног Левантеа. Екипа се појачала са неколико искусних играча, као што су Мунир ел Хадади и Дејли Синкгравен који су дошли као слободни играчи, док је на куповину играча потрошено нешто мање од седам милиона евра. Највише, готово половина на нападача Мидтјиланда Сорија Кабу, који још није дебитовао.

Реал Сосиједад је против Ђироне играо само у првих пет минута и то је било довољно Баскима да постигну један гол који им је донео бод. Каталонци су у преосталих 85 минута плус надокнада доминирали, што им се исплатило тек у 73. минуту.

У другом колу много је боље играла екипа тренера Иманола Алгасила, готово на нивоу прошле сезоне када је у великом стилу освојила четврто место и изборила пласман у Лигу шампиона после готово пуне деценије. Ипак, након једне смушене интервенције одбрамбених играча после корнера у четвртом минуту надокнаде, лопта је стигла до Мингезе који ју је спровео у мрежу.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 2,10)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36