СРБИН ОД ПРВОГ МИНУТА НАПАДА ДИНАМО У ЗАГРЕБУ: Спарта "жртвовала" домаће првенство због плеј-офа за Лигу шампиона

О. М.

24. 08. 2023. у 09:00

СПАРТА из Прага гостује загребачком Динаму у првој утакмици плеј-офа за Лигу Европе. Утакмица се игра од 20 часова на стадиону "Максимир".

СРБИН ОД ПРВОГ МИНУТА НАПАДА ДИНАМО У ЗАГРЕБУ: Спарта жртвовала домаће првенство због плеј-офа за Лигу шампиона

Ови тимови су у плеј-оф за попуну Лиге Европе стигли из квалификација за Лигу шампиона одакле су елиминисани у трећем колу. Загребачке "модре" избацио је грчки АЕК, док су прашки "црвени" били лошији у двомечу са Копенхагеном. Оба ова дуела била су драматична, нарочито дуел хрватске и грчке екипе који је имао црну увертиру када је навијач АЕК-а избоден ножем док је мирно седео у кафићу.

Фудбалери АЕК-а издигли су се изнад ситуације и у две утакмице на терену показали да су бољи тим од хрватске "момчади". У Загребу су преокренули вођство домаћих и голом Галанопулоса у 90. минуту стигли до 2:1, а у реваншу на стадиону "Аја Софија" губили 2:0 до 65. минута, али су у зауставном времену постигли два поготка.

Прво је Араухо у другом минуту надокнаде поравнао укупан резултат на 3:3, а онда су Грци у 10. минуту надокнаде добили прилику да из најстроже казне стигну до победе. Ливаковић је одбранио покушај Гарсије са беле тачке, али је на лопту натрчао некадашњи играч Динама и репрезентације Хрватске Домагој Вида и главом је проследио у мрежу. Тиме је своју екипу послао у плеј-оф за Лигу шампиона (АЕК изгубио први меч на гостовању шампиону Белгије Антверпену), а свој бивши клуб у плеј-оф за Лигу Европе.

Динамо је пре АЕК-а одиграо шест званичних утакмица у новој сезони. Од тога две у другом претколу Лиге шампиона против Астане коју су савладали укупним резултатом 6:0 и три у ХНЛ-у, првом разреду хрватског фудбала, где се назире да ће после вишегодишње доминације можда остати без титуле шампиона.

Након што је у утакмици Суперкупа савладао вечитог ривала Хајдук са 1:0, на истом стадиону у Максимиру, "били" су само шест дана касније стигли до првенствене победе од 2:1 и то после преокрета. У другом колу Динамо је победио на гостовању Истри из Пуле, али је у трећем колу, непосредно пред двомеч са Грцима, одиграо без голова са Горицом  и то опет на Максимиру. После три одигране првенствене утакмице "модри" су без победе на свом терену и заузимају седмо место на табели са осам бодова заостатка за водећим Хајдуком, додуше уз утакмицу мање.

Динамо ће у поход на групну фазу Лиге Европе кренути без старог тренера Игора Бишћана кога је после реванша са АЕК-ом заменио босански стручњак Сергеј Јакировић, али и без Јосипа Шутала, који је потписао уговор вредан 21 милион евра са Ајаксом. Њега ће у стартној постави вероватно заменити брат Бошко.

Спарта је од Копенхагена испала на пенале после великог броја преокрета. Данци су после 0:0 у првом мечу у Копенхагену, водили са 1:0 у Прагу, Чеси су окретали на 2:1 и на 3:2, а на крају је било 3:3. Пенале су промашили Крејчи у првој и Соренсен у четвртој серији.

Након пет одиграних кола у Чешкој лиги Спарта је друга са 13 бодова иза највећег ривала Славије која има максималан учинак. Корак за црвено-белима изгубили су управо у последњој рунди када су одиграли 1:1 са Теплицама. Разлог се може тражити у одлуци тренера Плискеа да одмори неколико играча пред двомеч са Динамом.

Српски интернационалац Вељко Бирманчевић који је овог лета дошао у Праг на позајмицу из Тулуза конкурише за стартних 11, а пошто је подједнако користан на позицијама нападача, левог крила и полушпица, остаје да се види где ће му Плиске пронаћи место.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,90)

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35

НОВА ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до пре неки дан су деловали прилично моћно, а како и не би када су малтене "почистили" Лос Анђелес Лејкерсе из НБА плеј-офа, али актуелни шампиони сада се налазе у проблему.

06. 05. 2024. у 20:13

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30