БОРЈАН НАЈВЕЋЕ РАЗОЧАРЕЊЕ: Слован на ивици елиминације из Лиге шампиона, Израелци близу понављања прошлогодишњег подвига

О. М.

15. 08. 2023. у 14:13 >> 14:13

МАКАБИ из Хаифе дочекује Слован из Братиславе у реванш утакмици трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Утакмица се игра на стадиону Сами Офер у Хаифи од 19 часова по средњеевропском времену.

Израелци имају значајан капитал из прве утакмице одигране у Словачкој у којој су победили са 2:1, наневши први овосезонски пораз клубу чије боје брани некадашњи капитен Црвене звезде Милан Борјан. Стрелци за Макаби били су Франси Пјеро и Дија Сабија, док је једини гол за Слован постигао играч гостију Сака који је погодио сопствену мрежу. Занимљиво да су сва три гола пала у првих 15 минута сусрета.

После утакмице, израелски медији апострофирали су управо Борјана као "најзаслужнијег" за победу њиховог представника.

Израелци су ликовали и због игре коју је приказао остатак екипе Слована, наводећи посебно спорост словачких играча и безидејност у нападу. Тренеру Слована Владимиру Вајсу не треба боља анализа утакмице од ове израелских медија.

Макаби је прошле сезоне остварио историјски успех пласманом у групну фазу Лиге шампиона, у којој је имао неколико запажених резултата, попут победе од 2:0 над Јувентусом. Имајући у виду резултат прве утакмице и чињеницу да је потенцијални противник у плеј-офу швајцарски Јанг бојс који може да се победи, није тешко замислити Макаби у жребу за групну фазу Лиге шампиона.

Тим из Хаифе је на путу до трећег кола елиминисао Хамрун, победам од 4:0 и 2,1, а затим молдавски Шериф (0:1 и 3:1 после продужетака).

Слован је квалификације отворио двомечом са луксембуршким Есперанжом. Тим из Словачке је уз доста муке прошао у наредно коло, с обзиром да је први меч завршен резултатом 1:1, док је Слован тек у другом полувремену реванша стекао предност, чиме је обезбедио пролаз у наредно коло.

Мучили су се словаци и у другој руни са мостарским Зрињским. Иако су у Мостару победили са 1:0, успели су да себи загорчају живот у реваншу где умало да испусте 2:0. "Племићи" су успели да изједначе и до краја утакмице, иако је преостало само неколиок минута, чак припрете и мало је недостајало да изборе продужетке.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,65)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47