ВОЈВОДИНА ЈУРИ МИНУС СА КИПРА: "Стара дама" је очајно отворила сезону

О. М.

03. 08. 2023. у 14:59 >> 14:59

ФУДБАЛЕРИ Војводине дочекују Апоел из Никозије у реваншу другог кола квалификација за УЕФА Лигу конференција. Утакмица се игра на стадиону "Карађорђе" у Новом Саду од 20 часова.

ВОЈВОДИНА ЈУРИ МИНУС СА КИПРА: Стара дама је очајно отворила сезону

"Стара дама" није одиграла добар меч на Кипру, нарочито не у првих 45 минута, где је пред 12 хиљада гледалаца изгубила са 2:1, али то је ипак активан резултат за реванш пред својим навијачима. Колико су Новосађани решени да надокнаде минус из првог сусрета говори и податак да су на отварање сезоне у Српској Суперлиги пред шампиона Црвену звезду извели комбиновани састав који је доживео праву катастрофу и изгубио са чак 5:0. Није неко оправдање што је Радослав Батак извео комбиновани тим, али донекле јесте што је Воша од 24. минута имала играча мање после искључења дефанзивца Буснића.

Није блистала Војводина ни у припремним утакмицама иако заправо није претрпела ниједан пораз. Oстварене су минималне победе над Вождовцем и Муром, док су пет мечева одиграли неreшено, укључујући и реми без голова са Аеком из Ларнаке који је послужио као генерална проба за Апоел.

АПОЕЛ је претходну сезону завршио на другом месту на табели, чиме је обезбедио пласман у друго коло квалификација за Лигу конференција.

Гости су у припремном периоду одиграли пет мечева и забележили мешовите резултате. Победили су два бугарска тима, ЦСКА 1948 и Ботев, ремизирали са Левским Софијом и Волосом и поражени од Беитар Јерусалима.

Као и њихов противник у овом мечу, Апоелова квалификациона утакмица за Лигу конференција била је њихова прва званична утакмица у сезони. Домаћи тим је имао иницијативу у првом полувремену и голом најбољег играча утакмице Грузијца Гиоргија Квилитаија дошао до предности од 1:0.

Војводина је успела да изједначи голом Зукића после феноменалног центаршута Чумића, а коначних 2:1 поставио је Двали после велике грешке голмана "старе даме" Царевића.

Победник овог двомеча у трећој рунди се укршта са бољим из двобоја између украјинске Ворскле и грузинског Дила горија.

За српског представника овом утакмицом се не завршава серија тешких дуела пошто следи првенствени дерби против Партизана.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&0-3 (квота 2,00)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59