ЛИТВАНЦИ СЕ НАДАЈУ СЕНЗАЦИЈИ: Жалгирис гостује Галати без помоћи спасиоца из првог меча

О. М.

02. 08. 2023. у 14:57 >> 14:57

СТАДИОН "Али Сами Јен" у Истанбулу биће поприште реванша другог коло квалификација за Лигу шампиона између домаћег Галатасараја и литванског шампиона Жалгириса из Вилњуса. Утакмица се игра од 20 часова и 30 минута по нашем времену.

Победник овог двомеча играће у трећем колу са љубљанском Олимпијом која је шокирала бугарског шампиона Лудогорец (1:1 и 2:1, сва три гола за "змајчеке" постигао је некадашњи јуниор Дарби каунтија Тими Макс Елшник).

Узбудљив меч, пун преокрета, гледали смо прошлог уторка на популарној Ветри у Вилњусу. До 75. минуту домаћин је имао минималну предност која му је давала какве-такве изгледе у реваншу против гиганта са Босфора.

Прво полувреме завршено је без погодака, а домаћин је предност стекао већ на старту другог дела игре и то преко нигеријског интернационалца Матијаса Ојевусија. Галата је до изједначења, а одмах затим и до преокрета стигла за три минута, од 75. до 78. минута, преко Бардакчија и Дервишоглуа, али је трачак наде "зеленима" улио касни погодак Казлаускаса у другом минуту надокнаде изгубљеног времена.

Повремени репрезентативац Литваније није могао да се обузда после овог поготка, па је због претераног славља добио жути картон. Пошто му је то био други морао је неколико тренутака пре осталих играча у свлачионицу, али то је мањи проблем, већи је то што неће моћи да помогне друговима у реваншу.

Галатасарај је, после очајне претходне сезоне у турској Суперлиги коју је завршио на за њега невероватној 13. позицији, овог пролећа васкрснуо и освојио 23. титулу шампиона и то са осам бодова предности над првим пратиоцем и највећим ривалом Фенербахчеом.

Нова сезона у Суперлиги почиње тек средином августа, а Галата је до сада одиграла прву утакмицу овог двомеча и неколико пријатељских утакмица - и забележила само један тријумф.

Тим Окана Бурука сада се суочава са незгодним тестом на домаћем терену, против тима који нема шта да изгуби а може много да донесе себи и литванском фудбалу који никада није имао представника у групној фази Лиге шампиона. Жалгирис је у прошлој сезони исписао историју јер се пласирао у групну фазу Лиге конференција.

Жалгирис је до двомеча са Галатом стигао преко шампиона С. Македоније Струге коју је савладао укупним резултатом 2:1.

Вероватно мислима већ на стадиону "Али Сами Јен", изабраници Владимира Чебурина су у недељу поражени са 2:1 од стране лидера литванске А лиге Паневежиса, чиме је прекинут низ од 12 утакмица без пораза у свим такмичењима, датиран још од средине маја.

Мауро Икарди и Вилфред Заха нису још регистровани за Галату па ће евентуални евродеби за нови клуб имати тек у наредној рунди против Олимпије, под условом да Жалгирис не начини прворазредну сензацију. Окан Бурук неће моћи да рачуна ни на Лукаса Тореиру који је повређен.

Осим кажњеногДонатаса Казлаускаса, Чебурин нема других кадровских проблема.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2-4 (квота 1,93)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36