''ГЛАДИЈАТОРИ'' СЕ ПРОВУКЛИ НА СТАРТУ ПРВЕНСТВА: Могу ли до нова три бода пред својим навијачима?

В.М.

31. 07. 2023. у 08:30

У другој рунди руске Премијер лиге, Спартак Москва ће дочекати Балтику (18.30).

ГЛАДИЈАТОРИ СЕ ПРОВУКЛИ НА СТАРТУ ПРВЕНСТВА: Могу ли до нова три бода пред својим навијачима?

Фото Profimedia

Домаћин је на отварању првенства у веома занимљивој утакмице једва извојевао победу над Оренбургом. Добро је отворио меч, водио са 1:0 на полувремену, али је почетком другог дела игре примио два гола. Ипак, није се предавао и погоцима Данила Клушевича (76, 90+1 минут) дошао је до вредна три бода.

Преко недеље, ''гладијатори'' су на добар начин отворили и такмичење у купу. Гостовали су Краснодару који је крајем првог полувремена остао са десет играча на терену и био је лак плен за Спартак, 2:1.

Добра вест за екипу из престонице је то што се у састав враћа Александар Соболев који је прошле године био други најбољи стрелац екипе са 13 постигнутих голова (први Квинси промес са 20).

Са друге стране, Балтика је новајлија у Премијер лиги и у првом колу је доживела пораз од Сочија, 0:2.

Ове сезоне се нада да ће моћи да задржи статус премијерлигаша, али то ће бити веома тешко јер према сајту Трансфермаркт, Балтика је по вредности играча друга најслабија екипа у лиги (12,85 милиона евра).

Као и његов данашњи ривал, гост је на добар начин отворио такмичење у купу славивши са 3:2 против Крилје Совјетов.

Последњи међусобни мечеви у званичним мечевима између ових тимова виђени су давне 1998. када је Балтика последњи пут била део елите и тада су уз тријумф Спартака (3:0), одиграли и реми (1:1).

Данас верујемо да ће Квинси Промес и дружина бити превелики залогај за новајлију.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1 (квота 1,50)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36