ПРШТАЋЕ НА ''МАКСИМИРУ'': Балканска колонија стоји на путу Динамовог пласмана у ЛШ

В.М.

25. 07. 2023. у 12:45 >> 12:46

У првој утакмици другог кола квалфикација за Лигу шампиона, Динамо ће на ''Максимиру'' угостити Астану.

ПРШТАЋЕ НА МАКСИМИРУ: Балканска колонија стоји на путу Динамовог пласмана у ЛШ

Динамо Загреб је постао ветеран у квалификацијама за најелитније европско такмичење, пласиравши се у групну фазу Лиге шампиона у шест од последњих 12 сезона. Ипак, тај успех га не прати у самом такмичењу јер је у свих шест наврата шампион Хрватске завршавао као последњи на табели. То је био случај и прошле године када су испред њега били Салцбург, Милан и Челси.

''Модри'' су прошле сезоне освојили свој 24. наслов првака Хрватске, шести узастопни, али нису добро започели одбрану истог јер их је у првом колу насред ''Максимира'' шокирао вечити ривал Хајдук Сплит резултатом 1:2.

Динамо је имао солидан припремни период за време којег је приказао променљиве партије. Одиграо је четири пријатељске утакмице у којима је два пута тријумфовао и ремизирао. Био је бољи од Дугог Села (1:0) и ЦСКА Софије 1948 (3:2), а нерешено је играо са Копером (2:2) и Спартом из Прага (1:1).

Домаћин је ове сезоне већ освојио један трофеј, у финалу Суперкупа Хрватске сусрео се са Хајдуком којег је савладао поготком Батурине у 53. минуту.

Астана је, са друге стране, само једном успела да се пласира у групну фазу Лиге шампиона, што је било у сезони 2015/16. када је завршила на дну своје групе.

Kaзахстански представник је овогодишњу кампању започео у првом колу квалификација. У веома уједначеном двомечу био је бољи од Динама из Тбилисија укупним резултатом 2:3. У првом мечу су одиграли нерешено (1:1), док је у другом Динамо водио са 1:0, ипак Астана се пробудила у наставку и брзим головима Бејсебкова (50. минут) и Дарбоа (51. минут) обезбедила пласман у наредну рунду.

За госта се може рећи да је мала балканска колонија јер се у редовима популарних ''грађана'' налази велики број играча са Балкана попут Јосипа Чондрића, Алексе Амановића, Игора Ивановића, као и бивше узданице везног реда Црвене звезде Душана Јованчића.

Астана је за викенд одиграла реми без голова са Атјаруом и сада заостаје три бода за водећим Ордабасијем.

Данашњи ривали су се сусрели у трећем колу квалификација за Лигу шампиона 2018. и тада је Динамо рутински славио укупним резултатом 3:0.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1 (квота 1,47)

РЕШИЛА ДА ПРОГОВОРИ! Због ње је химна Русије интонирана у Београду, па одједном прекинута - ево шта шампионка Европе сад каже о томе (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

08. 05. 2024. у 16:41