ЛАК ПОСАО ЗА "КОЊАРЕ": Фудбалски "лилипутанци" маштају о чуду

В.Д.

19. 07. 2023. у 09:16

ДАНАС од 18 часова Карабаг и Линколн Ред Импс одиграће реванш меч првог кола квалификација за Лигу шампиона

ЛАК ПОСАО ЗА КОЊАРЕ: Фудбалски лилипутанци маштају о чуду

Пре осам дана на Гибралтару смо гледали мало другачији меч него што се очекивало. Линколн је шокирао Карабаг у 25. минуту меча када је на асистенцију искусног десног бека Ибрахима Ајуа, мрежу затресао шпански нападач Кике Гомез. То је био први и једини ударац у оквир гола за најтрофејнији клуб са Гибралтара на том мечу.

Екипа Гурбана Гурбанова се пробудила након примљеног гола и кренула још офанзивније. Добру игру материјализовали су у 58.минуту албански нападач Редон Џиша. Линколн Ред Импси су наставили да се бране и били су близу великог ремија и "рушења" многих тикета али је бивши репрезентативац Алжира Јасин Бензиа у четвртом минуту надокнаде постигао победоносни погодак за свој тим.

Карабаг је најтрофејнији клуб у својој земљи и редован је учесник групних фаза европских такмичења а претходне две сезоне успели су да играју и нокаут фазу па не сумњамо да ће славити на вечерашњем мечу и изборити пласман у друго коло квалификација за Лигу шампиона.

Победника овог сусрета у другом колу очекује двомеч са пољским шампионом Раковом који је елиминисао естонску Флору укупним резултатом 4:0.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,50)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36