ДУЕЛ НЕПОРАЖЕНИХ: Овакав врх табеле нико није очекивао

О. М.

20. 06. 2023. у 10:58

ШКОТСКА дочекује Грузију у неочекиваном дербију четвртог кола и досадашњег дела квалификација за Еуро 2024 у групи А.

"Тартан армија" игра невероватно и после три утакмице заузима прво место са максималних девет бодова у групи са Шпанијом и Норвешком, а притом су пред четом Стива Кларка падали и "викинзи" и "фурија".

Шампиона Лиге нација Шпанију победили су глатко са 2:0, головима Скота Мактоминаја, а пре неколико дана Норвешку у гостима у утакмици у којој су губили до 87. минута. Преокрет је дошао у режији нападача Квинс парк ренџерса Линдона Дајкса који је прво у 87. минуту сам затресао мрежу, да би два минута касније упослио везисту Норича Кенија Маклина за коначних 1:2.

Шкотска је постигла најмање два гола у свакој од последњих пет утакмица, а два пута је сачувала мрежу у три квалификационе утакмице. Већ сада, "тартан армија" има пет бодова више од Грузије и шест од трећепласиране Шпаније. Обе ове селекције додуше имају меч мање.

Шкотска је победила у осам од последњих десет утакмица на свом тлу и велики је фаворит и против Грузије коју тек очекује паклени распоред пошто након Шкотске, у септембарском прозору гостују Шпанији и Норвешкој.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији зa Android и iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,55)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10