БИТИ ИЛИ НЕ БИТИ: Оман и Таџикистан играју за останак на Купу Централне Азије

О. М.

14. 06. 2023. у 11:26

ОМАН и Таџикистан састају се у првој утакмици другог кола Групе А Купа Централне Азије.

Победник овог сусрета задржаће шансе да се пласира у борбе за прво или треће место, док ће поражени моћи да пакује кофере.

Оман је на први шампионат Централне Азије дошао по позиву као гост. Требало је да други гост буде селекција Русије која је отказала учешће, а њена резерва Тајланд је одбио позив па друга група има само три екипе.

У првом колу арапска репрезентација је убедљиво поражена од фаворита групе и једног од домаћина Купа Узбекистана. Прва два гола за "беле вукове" постигао је Џелалудин Машарипов, саиграч Кристијана Роналда из Ал Насра, а кончаних 3:0 поставио је Хаџиакбар Алиџанов.

Таџикистан је одиграо 1:1 са Туркменистаном изборивши бод у 87. минуту преко Нуредина Камрокулова. Претходно су повели "смарагдни ратници" голом Анајева у 57. минуту.

Оман и Таџикистан састали су се у досадашњој историји пет пута. Оман је победио у све три пријатељске утакмице, један меч на Азијским играма завршен је без победника, док је Таџикистан победио у једином сусрету на Азијском купу нација.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,70)

БУРНО ПРЕД СРБИЈА - ЕНГЛЕСКА! Пикси шокирао Енглезе, Тадић им поручио: Само пробајте!

Србија и Енглеска играју у првом колу Европског првенства, а пред тај меч светској јавности се обраћа селектор "орлова" Драган Стојковић "Пикси". Његову конференцију за штампу можете уживо да пратите уз протал "Новости".

15. 06. 2024. у 18:18 >> 18:20

ЕУРО 2024: Хрвати у сузама, Енглези затечени пред меч са Србијом

Европско првенство у фудбалу, ЕУРО 2024, коначно је почело, а пренос уживо најважнијих вести другог "радног дана", уз обиље занимљивости, снимака, фотографија, утисака из репрезентације Србије, али и других учесника, можете да пратите уз портал "Новости".

15. 06. 2024. у 17:09 >> 19:08