КО ОСТАЈЕ У ЕЛИТИ, А КО СЕ СЕЛИ У НИЖИ РАНГ? Цела сезона стаје у једну утакмицу за Специју и за Верону

О. М.

11. 06. 2023. у 09:55 >> 09:55

ГОЛ којим је Паоло Дибала донео победу Роми над Специјом у првом од 14 минута надокнаде изгубљеног времена у утакмици последњег кола Серије А послао је "орлиће" у плеј-оф за опстанак у елитном разреду италијанског фудбала против Вероне коју је у исти плеј-оф послао Рафаел Леао погоцима у 85. и 91. минуту.

Одлука Италијанске фудбалске федерације да Специја и Верона играју бараж за утврђивање која екипа ће остати у Серији А, иако је Специја била боља у међусобним сусретима који су иначе тајбрејкер, није преседан. Бараж сличан овом последњи пут је одигран у сезони 2004/05 када су исти број бодова на крају сезоне, по 42, имале Парма и Болоња. Тада је додуше исти број бодова имала и Фјорентина, али су се љубичасти "провукли" без баража због најбољег скора у међусобним сусретима (осам бодова у односу на Болоњиних седам, и Пармин један).

Болоња је после два меча испала у Серију Б, иако је у оба сусрета током регуларног дела лиге савладала Парму (3:1 и 2:1). Тај податак сигурно шаље неке лоше вибрације навијачима Специје због тога што су "орлићи" имали бољи међусобни скор од Вероне.

Фудбалери Специје били би сами криви уколико испадну, јер су у последњих 12 кола остварили само једну победу и сада су јако близу да од готовог направе вересију. С друге стране, Верона је у истом временском периоду забележила три победе и укупно 12 бодова, пет више од данашњег ривала.

Тренер Специје Леонардо Семпличи нагласио је да ће "менталитет бити пресудан" јер његови играчи морају некако да преболе несрећан пораз од Роме како би чисте главе ушли у овај бараж.

Чињеница да се утакмица игра на стадиону на коме је домаћин Сасуоло, додатна је препрека за Специју која не зна за побнеду на "Ћита дел Триколори" на пет мечева овде.

Што се тиче Вероне, Рафаел Леао јој је својим головима поништио оно што је Дибала донео реализованим пеналом против Специје. Тренер Марко Заферони упркос поразу од Милана био је задовољан игром, па иако је тим везао четврту утакмицу без победе сигуран је да може поново да се покрене. То су момци из града љубави већ показали да умеју, пошто су пре ове четири утакмице имали низ од четири меча без пораза.

Колико је место одигравања утакмице проблем за Специју због лошег скора на овом стадиону, толико, ако не и више је за Верону, која је играјући ван свог стадиона ове сезоне освојила мизерних 10 бодова, по чему је само Сампдорија гора од ње са девет. Ипак, остала је Верона непоражена три пута на последњих пет гостовања овде.

Леонардо Семпличи има више проблема са састављањем стартних 11, пошто су повређени Емил холм, Жоао Мутињо, Матија Калдара и Ђакопо Сала, а суспендовани због црвеног картона, односно жутих, Келвин Амијан и капитен Емануел Ђиаси. С друге стране, Заферони нема кадровских проблема.

Имајући у виду улог, на овом мечу не треба очекивати много голова и није немогуће да победника одлуче пенали.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 0-2 (квота 1.55)

ПРЕДЛОГ ЗА ХРАБРИЈЕ: X (3,05)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24