ВЕСТ ХЕМОВА ИСТОРИЈА ЈЕ ПОЧЕЛА СА ГЕНТОМ: "Чекићари" јуре друго узастопно полуфинале у еврокуповима

О. М.

20. 04. 2023. у 08:47

ВЕСТ Хем јунајтед и Гент се састају у реванш утакмици четвртфинала Лиге конференција.

ВЕСТ ХЕМОВА ИСТОРИЈА ЈЕ ПОЧЕЛА СА ГЕНТОМ: Чекићари јуре друго узастопно полуфинале у еврокуповима

Први сусрет у Белгији прошле недеље завршен је неодлученим исходом 1:1. Вест Хем је повео голом Данија Ингса у трећем минуту надокнаде времена у првом полувремену, а изједначење "бизонима" донео је Кујперс у 57. минуту.

Била је то 11. утакмица Вест Хема ове сезоне у Лиги конференција и прва у којој нису успели да победе. После двоструке победе у плеј-офу квалификација над Данским Виборгом, екипа из источног Лондона остварила је свих шест победа у групи са Андерлехтом, Силкеборгом и Стеауом, а затим и двоструки тријумф над АЕК Ларнаком.

Менаџер "чекићара" Дејвид Мојес признао је да га брине одлична форма белгијске екипе која је везала девет утакмица без пораза. Гент је ремизирао на последње три утакмице, а пред пут у Лондон одиграо је 1:1 на гостовању Мехелену. Коло пре краја регуларног тока белгијског шампионата Гент је четврти на табели са 56 бодова и бори се, са Брижом који има једнак број бодова и Лијежом који има бод мање, за место у доигравању за шампиона.

Вест Хем се, с друге стране, бори за опстанак у Премијер лиги, а шансе за то су му порасле после ремија 2:2 са лидером Арсеналом. "Чекићари" су показали карактер пошто су после десет минута губили са 2:0, али су на крају стигли до важног бода. Сада је чета Дејвида Мојеса на 15. месту са 31 бодом, четири више од Нотингем фореста који је први испод црте.

Гент је имао нешто трновитији пут, пошто је у трећи по снази европски куп дошао из другог, изгубивши плеј-оф квалификација за Лигу Европе од кипарске Омоније. Затим је био други у групи са Ђургарденом, Молдеом и Шамроком. Потом је морао да игра и бараж за пласман у осмину финала, где је на једвите јаде после продужетака елиминисао казахстански Карабаг, да би у осмини финала после 1:1 код куће, разбио Башакшехир у гостима са 4:1.

После те убедљиве победе у реваншу у Истанбулу "скочиле су акције" Белгијанцима које сада неки аналитичари сматрају и фаворитима из сенке за освајање Лиге конференција, која је чини се ове сезоне слабија по именима него прошле године када су у четвртфиналу били Рома, Фејенорд, ПСВ, Лестер сити, Марсељ...

Гент је био први противник Вест Хема у походу на трофеј Купа победника купова давне 1965. године (било је 1:0 за енглески тим на тадашњем Гентовом легендарном "Жил Отен стадиону" и 1:1 на још легендарнијем "Аптон парку" у реваншу), а сада преко њега "чекићари" могу да дођу до свог петог полуфинала у неком од еврокупова (шестог, ако се рачуна Интертото куп 1999) и другог узастопног, након што их је прошле године у полуфиналу Лиге Европе зауставио Ајнтрахт.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој

новој апликацији.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,70)

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51