"ЈОРГАНЏИЈЕ" НЕ ПОСУСТАЈУ: Алмерија је иазшла из зоне испадања, може ли се ту и задржати?

О. М.

16. 04. 2023. у 09:39

МАДРИДСКИ Атлетико дочекује Алмерију у 29. колу шпанске Ла лиге.

ЈОРГАНЏИЈЕ НЕ ПОСУСТАЈУ: Алмерија је иазшла из зоне испадања, може ли се ту и задржати?

"Јорганџије" ће покушати да се продуже низ од 12 лигашких утакмица без пораза који траје од осмог јануара када су поклекли пред Барселоном. У међувремену су испали из Купа Краља, али су и тај меч изгубили тек после продужетака.

Против Рајо Ваљекана у понедељак остварена је пета победа у низу. Нахуел Молина и Марио Ермосо су за само два минута од 22. до 24. донели два гола предности, да би домаћин само ублажио пораз преко Франа Гарсије у 85. Сада је екипа Дијега Симеонеа на табели Ла Лиге на само два бода од другопласираног Реал Мадрида који је кикснуо против Виљареала.

Није претерано рећи да је Атлетико тренутно тим са најбољом формом у лигама петице, пошто је од свог последњег пораза освојио 30 бодова од могућих 36.

Алмерија се налази на 16. месту са три бода изнад зоне испадања у коју је послала Валенсију победом у дербију зачеља у прошлом колу. Други гол за црвено-беле у победи од 2:1 постигао је српски репрезентативац Срђан Бабић, десетак минута након што је Гоназало Мелеро постигао први. Валенсија је преко Кастиљеха успела само да ублажи пораз.

То је била тек трећа победа Алмерије у последњих 13 кола, а претходно су са по 1:0 савладали Еспањол и Барселону. Чинило се, до пре само месец дана, да су "рохибланкоси" дигли руке од ЛА лиге, а да су победе против каталонских екипа дошле као последица случајности. Али, после победе над Валенсијом и два претходна ремија, са Селтом и Кадизом, за екипу из Андаузије се назире реална прилика да остане у елитном разреду шпанског фудбала.

Треба ипак бити реалан кад је гостовање на "Метрополитану" у питању јер Алмерија у овој сезони још нема победу у 13 одиграних утакмица на страни, забележила је четири ремија и девет пораза.

Ове две екипе поделиле су бодове у првом сусрету у сезони, одиграном 15. јануара у Алмерији. Кореа је довео госте у вођство у 18. минуту а изједначио је Туре у 37. Пре ове сезоне последњи пут су се састали у првенству у сезони 2014/15 када је Атлетико оба пута био бољи, 1:0 у Алмерији и 3:0 у Мадриду.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој

новој апликацији.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2-6 (квота 1,57)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 12:46