МАРСЕЉ ИДЕ ПО ДЕВЕТУ УЗАСТОПНУ ПОБЕДУ У ГОСТИМА: Јужњацима прија излет у Бретању

О. М.

09. 04. 2023. у 10:30

ОЛИМПИК Марсељ гостује Лоријену у 30. колу француске Лиге 1.

Домаћа екипа је десета на табели са 44 бода, што је набољи скор после 29. кола Лиге један у клупској историји. Недавно је тренер Режис ле Брис награђен новим уговором за овај успех. Добро расположење у табору наранџасто-црних није нарушено ни поразом од Лила, иако је њиме вероватно угашена нада у пласман у евро-купове, што би било други пут у историји клуба. Први и за сада једни пут Европа је изборена у сезони 2002/03 када је Лоријен освојио Куп Француске иако је исте сезоне испао у Лигу два.

Лил заузима то пето место, сада са осам бодова више од Лоријена, а могућност да и шеста позиција донесе палсман у Лигу конференција отпала је када је постало познато да ће у финалу Купа играти Нант и Тулуз који су без шансе да изборе евро-позицију у Лиги.

Лоријен је од почетка године изгубио само једну утакмицу код куће, пре месец и по минималним резултатом од Оксера, али ове недеље на "Мустуар" долази екипа која је скупила највише бодова на готовањима у целој Лиги и од кога су изгубили последњих седам међусобних сусрета.

Да је Марсељ код куће освојио бодова колико и на страни сада би био убедљиво први на табели Лиге 1, уместо што заостаје за лидером Париз Сен Жерменом девет бодова. Али, на жалост навијача овог клуба, њихови љубимци су на свом ''Велодрому'' сакупили 25 бодова, чак десет мање него што су донели са гостовања (35 од могућих 42).

И док изабраници Игора Тудора тренутно држе рекорд у лигама "петице" по броју узастопних победа у гостима, који износи осам утакмица, на последње три утакмице код куће освојили су два бода.

Ако пораз од Париз Сен Жермена није изненађење, иако је само две недеље пре раније Марсељ добио истог противника на истом месту у оквиру Купа Француске, ремији са Монпељеом и Стразбуром то свакако јесу. Нарочито имајући у виду да је Монпење екипа са најмање нерешених утакмица у Лиги, а Стразбур тим из доњег дела табеле, који једва да постиже гол по утакмици а на ''Велодрому'' је постигао два и то један за другим у 89. и 90. минуту.

У првом делу сезоне Марсељ је после преокрета победио данашњег ривала са 3:1. Голове су постигли Колашинац, Санчез и Верету, док је стрелац јединог поготка за Лоријае био Мофи.

Прошле године у Бретањи је било 3:0 за Марсељ који на овом гостовању није поражен од 2010. године.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,65)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24