МРЕЖЕ МИРУЈУ У ВАЉАДОЛИДУ: Билбао не зна за победу више од месец дана!

О. М.

17. 03. 2023. у 10:10

ВАЉАДОЛИД дочекује Атлетик Билбао у утакмици 26. кола шпанске Ла лиге.

Домаћи тим је у борби за опстанак, са два бода изнад зоне испадања (28, према 26 колико има Хетафе на 18. позицији).

"Љубичасто-бели" су прошлог викенда освојили бод на гостовању прежаљеном Елчеу који је до изједначења преко Тетеа Морентеа у шестом минуту надокнаде времена. Претходно су гости су повели већ у четвртом минуту голом Кајла Ларина, који је од доласка на позајмицу из Брижа најбољи стрелац тима. Постигао је четири гола за нешто више од 400 минута на терену и већ је други стрелац екипе са голом мање од Серђа Леонеа кога ће ускоро и престићи јер се Шпанац преселио на клупу.

Билбао има пет бодова више од данашњег противника, али баскијски тим је освојио само један бод из претходне четири утакмице. Доскоро су "лавови са Сан Мамеса" били у трци за пласман у Европу, а ако наставе са овако лошом формом могли би да падну и у борбу за опстанак. До краја Ла лиге има још 13 кола и много тога може да се деси.

Посебно брине што је Билбао на само једној од претходних пет утакмица проналазио пут до противничког гола и то у поразу од Ђироне (2:3).

Истина, у завршници утакмице против Барселоне, коју је каталонски клуб добио минималним резултатом, Ињаки Вилијамс је постигао изједначујући погодак, али је он поништен контроверзном одлуком из ВАР-собе.

Изабраници Ернеста Валвердеа су у међувремену изгубили и у првој утакмици полуфинала Купа Краља од Осасуне (0:1). Реванш је четвртог априла на ''Сан Мамесу''.

У првом делу сезоне, почетком новембра, Билбао је био убедљив и славио победу од 3:0. Двоструки стрелац био је Горка Гурузета, коме су то били последњи погоци у сезони, а један гол постигао је Дани Вивијан.

Ваљадолид је ове сезоне 15 пута долазио "из икса" на полувремену, а у преосталих десет утакмица екипа која је водила на полувремену на крају је и побеђивала.

Тренер домаћих Пачета неће моћи да рачуна на Рокеа Месу и Мартина Хонглу који су искључени на утакмици са Елчеом - у десетом, односно 12. минуту надокнаде времена. Валверде је и даље без првог голмана Унаја Симона а у Ваљадолид није повео ни искусног везисту Андера Ереру који има повреду мишића.

Ове две екипе нису одиграле нерешено у Ваљадолиду од фебруара 2013, можда је време за "икс".

НАШ ПРЕДЛОГ: X (квота 3,40)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 12:46