ИНТЕР У ПОРТУ БРАНИ МИНИМАЛАЦ: "Змајево гнездо" је ове сезоне пало само два пута

О. М.

14. 03. 2023. у 16:44 >> 16:44

ПОРТО дочекује Интер у реваншу осмине финала Лиге шампиона.

ИНТЕР У ПОРТУ БРАНИ МИНИМАЛАЦ: Змајево гнездо је ове сезоне пало само два пута

"Нероазури" су победили у првој утакмци са 1:0, голом Ромелуа Лукакуа у 86. минуту. Тај погодак пао је неколико минута након што је Порто остао са десеторицом после искључења везисте Отавија.

Од тада, одиграли су три утакмице у Серији А. Победили су на свом терену Леће са 2:0, али су поражени на оба гостовања - 0:1 од Болоње и 1:2 од Специје. И даље је први пратилац неприкосновеног лидера Серије А Наполија, али су се Лацио, Милан и Рома опасно приближили.

Порто је у међувремену доживео изненађујући пораз у Лиги Португала од Жил Висентеа, али је потом везао две победе, прво на гостовању Шавезу а онда и код куће против Ешторила, чију мрежу је начео српски репрезентативац Марко Грујић. "Змајеви" су други иза Бенфике која има осам бодова предности десет кола до краја.

Упркос поразу у првој утакмици, којим је прекинут низ од 22 утакмице без пораза, тренер Порта Сержио Консеисао похвалио је издање својих пулена.

Ипак, ако би се гледала статистика "змајева" у елиминационој фази еврокупова, немају чему да се надају. Разлог је што су од последњих седам пута када су изгубили прву утакмицу само једном прошли даље а шест пута испали. Нешто је другачија ситуација када угосте италијанске клубове, јер су их последња четири пута побеђивали.

Последњи сусрет ове две екипе у Порту десио се у сезони 2005/06. када су били у истој групи Лиге шампиона. Порто је победио са 2:0, али је то био једини тријумф те године и завршили су као четврти у групи иза Интера, Ренџерса и Артмедије, која је у групну фазу ушла тада избацивши Партизан.

Сезону пре ове играли су у осмини финала када је Интер елиминисао тадашњег шампиона Европе. У Порту је било 1:1, а у Милану 3:1 за Интер.

Кажњеног Отавија у постави Интера замениће или офанзивнији Андре Франко или Еустакио ако се Консеисао одлучи за нешто опрезнију игру од старта. У том случају ровитог Еустакија у наставку би могао да замени опорављени Бразилац Галено, који се против Ешторила вратио на клупу и одиграо последњих двадесетак минута, заменивши управо Еустакија.

У тим Интера у односу на меч са Специјом вратиће се голмана Онана кога је Симоне Инзаги одмарао и вероватно се покајао пошто је ветеран Самир Хандановић лоше обавио посао на том мечу. Жоакин Кореа се вратио и биће на клупи. Можда уђе у другом полувремену, док ће Словак Шкринијар на повратак сачекати вероватно до дербија Италије против Јувентуса који је на програму следећег викенда.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,90)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36