ЛЕСТЕР БИ ДО ТРИ БОДА НАКОН ДВА УЗАСТОПНА ПОРАЗА: ''Свеци'' таворе на дну табеле

В.М.

04. 03. 2023. у 09:17

САУТЕМПТОН дочекује ''лисице'' у последњој утакмици суботњег програма Премијер лиге.

ЛЕСТЕР БИ ДО ТРИ БОДА НАКОН ДВА УЗАСТОПНА ПОРАЗА: Свеци таворе на дну табеле

Домаћин игра катастрофално ове сезоне, многи аналитичари су му предвиђали грчевиту борбу за опстанак пре почетка Премијер лиге и то се остварује. Последњи је на табели и данас пред својим навијачима има прилику да освоји бодове којима би се приближио изласку из зоне испадања. Лестер пружа променљиве партије након паузе, тренутно заузима 14. позицију, али има само три поена више од Евертона који је први тим испод црте, тако да не сме да се опусти јер олако може да се нађе у опасној зони.

Након што је савладао Челси поготком Џејмса Ворда Прауза, Саутемптон је пун самопоуздања отишао на ''Еланд роуд'' где га је Лидс, директан ривал за опстанак, победио са 1:0. Домаћин се налази у великим проблемима и изгубио је на четири од претходних пет лигашких сусрета. Пре десет дана управа је одлучила да поново промени тренера и екипу је преузео Рубен Селес. Шпанац је трећи менаџер ''светаца'' ове сезоне, пре њега на кормилу су били Ралф Хасенхутл и Нејтан Џоунс.

Лестер је прошлог викенда поражен од стране Арсенала на ''Кинг паувер стадиону'' са 0:1. На тој утакмици није било Џејмса Медисона у саставу изабраника Брендана Роџерса, сјајни енглески везиста је убедљиво најбољи играч екипе која се веома мучи када њега нема. Повремени енглески репрентативац се вратио тренинзима, али питање је да ли ће ирски стручњак ризиковати и послати га на терен од првог минута. У последњих пет кола, Лестер је остварио две победе, уз исто толико пораза и реми са Брајтоном. Занимљив је податак да ''лисице'' нису одиграле нерешено на гостовањима ове сезоне. Бивши шампион Енглеске је остварио четири победе уз осам пораза ван ''Кинг паувер стадиона''.

На последњих десет дуела ових тимова Саутемптон је славио три пута, виђено је исто толико ремија, док је Лестер тријумфовао у четири наврата. Посебно се памти она победа на ''Сент Мерису'' 2019. када је на семафору после 90 минута стајало невероватних 0:9.

Домаћин ће бити вез Лариоса и Ливрамента.

Роџерс неће моћи да рачуна на Бертрана, Џастина и Тилеманса, а упитан је наступ Џонија Еванса.

Верујемо да ћемо гледати једну занимљиву утакмицу, оба тима ће бити жељна да упишу три бода и очекујемо да буде голова.

НАШ ТИП: |1-3&||1-3 (квота 2,05)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24