РЕПРИЗА ПРОШЛОГОДИШЊЕГ ФИНАЛА ЛИГЕ ШАМПИОНА! Оба тима су пронашла форму у правом тренутку

В.М.

21. 02. 2023. у 16:16 >> 16:16

ЛИВЕРПУЛ дочекује Реал Мадрид у првој утакмици осмине финала на ''Енфилду''.

Домаћин је остварио две узастопне победе и у добром ритму дочекује данашњи сусрет. Реал је такође ухватио залет, након што је освојио Светско клупско првенство тријумфовао је на последње две лигашке утакмице. Ово је реприза прошлогодишњег финала Лиге шампиона у којем је Реал славио са 1:0 поготком Винисијуса.

Ливерпул је заузео друго место у групи ''А''. Имао је исто бодова као и Наполи, али лидер Серије А је био бољи у међусобном дуелу, а и имао је јачу гол-разлику. Може се рећи да је Лига шампиона омиљено такмичење Јиргена Клопа од када је засео на клупу ''редса''. Под палицом немачког стручњака домаћин је играо чак три пута у финалу, два пута је изгубио управо од Реала, док је 2019. подигао трофеј након што је савладао Тотенхем у финалу резултатом 2:0. Ливерпул је у последња два кола Премијер лиге био бољи од Евертона и Њукасла, тако да у добром ритму дочекује овај сусрет.

Са друге стране, Реал је скоро подигао први тројеф ове сезоне када је у финалу Светског клупског првенства тријумфовао против Ал Хилала, 5:3. ''Краљевски клуб'' је за викенд на неугодном гостовању Осасуни славио са 0:2. Што се тиче Лиге шампиона, гост је заузео прво место у групи ''Ф'' са 13 освојених бодова. Бранилац титуле је ово такмичење освајао рекордних 14 пута, други на листи по броју трофеја је Милан који је Лигу шампиона освајао ''само'' седам пута. Оно што брине навијаче Реала је повреда Карима Бенземе који је пропустио меч за викенд, али очекује се да вечерас буде од првог минута на терену.

Ове екипе су играле два финала Лиге шампиона у овом веку, поред прошлогодишњег укрстили су копља и 2018. у Кијеву када је Гарет Бејл својим фантастичним головима донео наслов првака Реалу.

Клоп не може да рачуна на Дијаза, Артура и Тијага Алкантаре, упитан је наступ Нуњеза, а Немца радује повратак Жоте и Фирмина у ротацију.

Гост у Енглеску долази без Кроса, Чуаменија и Мендија.

Очекујемо једну уједначену и веома занимљиву утакмицу у којој верујемо да ће оба тима постићи барем по гол.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,62)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10