БРЕНТФОРД ЈЕ У СТРАХОВИТОЈ ФОРМИ: На прошлом сусрету ових тимова пљуштали су голови

В.М.

22. 01. 2023. у 08:15

ЛИДС дочекује ''пчелице'' од 15 часова на ''Еланд роуду''.

Домаћин и даље нема победу у Премијер лиги након паузе, али је преко недеље у оквиру ФА купа савладао Кардиф са 5:2 и нада се да може да пренесе такво голгереско издање у лигу. Брентфорд игра одлично, бележи сјајне резултате почетком другог дела сезоне и све је ближи врху табеле.

Лидс је последњу првенствену победу остварио почетком новембра када је био бољи од Борнмута резултатом 4:3. У пет утакмицa након паузе одиграо је два ремија и доживео три пораза, један од њих нанела му је Астон Vила прошлог викенда када је тријумфовала на ''Вила парку'' са 2:1. ''Паунови'' су тренутно 17. на табели са 17 освојених поена, што је једнак број бодовa као и Борнмут који је први тим испод црте због лошије гол-разлике и због тога домаћиn под хитно мора да крене да бележi добре резултате како се не би поново нашао у грчевитој борби за опстанак.

Брентфорд јури четврту везану победу у Премијер лиги. У претходна три кола савладао је Вест Hем са 0:2, затим је убедљиво тријумфовао против Ливерпулa са 3:0, а у прошлом колу је рутински победио Борнмут резултатом 2:0. Гост заузима осмо место на табели и јако је близу позицијама које воде у Европу идуђе сезоне. Узданица екипе је Ајван Тони који је постигао 13 погодака у досадашњем току такмичења и један је од најбољих стрелаца лиге.

Ова два тима су се већ сусрела ове сезоне у шестом колу када је Брентфорд убедљиво славио са 5:2, три гола на тој утакмици постигао је споменути Ајван Тони.

Домаћи ће бити без Даласа, Форшоа, Греја и Самервила.

Томас Франк не може да рачуна на Јансена и Оњеку, док су под упитником Баптист и Хики.

Очекујемо добру, занимљиву утакмицу у којој верујемо да ће бити голова и да гост неће изгубити.

НАШ ТИП: X2&1+I (квота 2,08)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24