ПРВИ ДЕРБИ ''ТЕШКАША'' У САМО ТРИ ДАНА: ''Плавци'' тону све дубље
ОБА тима ремизирала у прошлом колу.
FOTO:EPA
Само три дана пре меча треће рунде ФА купа, Челси и Манчестер сити укрстиће копља и у Премијер лиги, у дербију 19. кола вечерас од 21 сат на ''Стамфорд бриџу''. ''Плавцима'' је тријумф скоро па обавезан у овом мечу због стања на табели.
Прво коло после мундијалске паузе Челси је успешно решио победом против Борнмута и све се цртало за други узастопни тријумф заредом пошто је противник био Нотингем Форест. Међутим, Челси је само ремизирао са тимом који се бори за опстанак, а менаџер лондонског клуба Грејам Потер признао је забринутост после те утакмице.
Поглед на табелу јасно ставља до знања зашто је Потер забринут. Челси је у последњих седам мечева у Премијер лиги успео да победи на само једној утакмици и тренутно се налази тек на 10. позицији на табели са 25 освојених бодова, десет мање од прва четири места, док је Тотенхем на петој позицији која доноси европско такмичење удаљен пет бодова што значи да ситуација још увек није потпуно изгубљена. Ипак, победа Челсија се чини као непходна како ''плавци'' не би потпуно изгубили корак за тимовима из врха.
Попут Челсија, Манчестер сити је такође победом наставио Премијер лигу када је шампионат настављен после мундијалске паузе, али је исто тако у претходном колу само ремизирао са Евертоном. Такав резултат донео је Ситију заостатак од осам бодова у односу на лидера Арсенал пошто сада има 36, док су Њукасл и Манчестер јунајтед само један бод удаљени од ''грађана''. Гвардиолу може да забрине што Сити ниједном није успео да не прими гол на последња четири меча, односно сачувао је мрежу само једном на последњих седам, али је упркос томе одбрана актуелног шапиона и даље при врху Премијер лиге као трећа најбоља.
Грејам Потер има доста проблема са повређеним играчима због чега медицински тим Челсија ради прековремено не би ли се неко од одсутних играча што пре опоравио. Ван тима су због повреда Нголо Канте, Армандо Броја, Рис Џејмс и Весли Фофана. Под знаком питања за дуел против Ситија су Рубен Лофтус-Чик, Бен Чилвел и Едуард Менди. За разлику од Потера, Пеп Гвардила скоро да и нема проблема са повређеним играчима. Одсутни ће бити само Емерик Лапорт и Рубен Дијас због повреда.
Ово није први меч ова два клуба ове сезоне пошто је у Лига купу пре скоро два месеца Манчестер сити славио са 2:0. У претходних десет утакмица ових клубова, Манчестер сити је уписао шест победа против клуба са ''Стамфорд бриџа'' док је Челси успео да оствари четири тријумфа. Челси није успео да савладала Сити у последња три меча.
Препоручујемо
КАКО ЗАУСТАВИТИ БРАГУ ПОСЛЕ РАЗБИЈАЊА БЕНФИКЕ? Санта Клара пред огромним изазовом
05. 01. 2023. у 09:56
КРЦАТА АРЕНА УЛИВА СТРАХ: Црно-бели на крилима "гробара" руше моћне Французе?
05. 01. 2023. у 17:34 >> 17:34
НИШТА ОД СПЕКТАКЛА! Публика у Ријаду мора да чека деби Кристијана Роналда?
05. 01. 2023. у 11:04
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Трансфер земљотрес! Арсенал хоће да купи фудбалера Црвене звезде, милиони стижу на Маракану?! (ВИДЕО)
Фудбалски клуб Црвена звезда могао би овог лета да забележи историјски трансфер и заради "џак пара".
30. 04. 2026. у 18:07
Иран је јутрос био запањен, а сада је Трамп у шоку! Ово уопште није очекивао
Док још траје крхко примире, које је прекинуло напад на Иран започет од стране САД и Израел (чиме су изазвали и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију), и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина. Али и Канада - која је приредила прави скандал.
30. 04. 2026. у 18:41
Коментари (0)