ЈОРКШИРСКИ ДЕРБИ: Шефилд јури прво место, Хадерсфилд бег са дна
КОМШИЈСКИ обрачун на ''Брамал лејну'' од 16 часова.
Foto: Profimedia
Након једномесечне паузе због Светког првенства, екипе широм Енглеске, изузев оних премијелигашких, се враћају на терене. Шефилд жели да победом приђе лидеру Барнлију, а Хадерсфилду очајнички требају бодови јер се налази у грчевитој борби за опстанак.
Шефилд јунајтед игра одлично ове сезоне и делује као екипа која је спремна за повратак у Премијер лигу. Тренутно заузима другу позицију на табели са 38 бодова, три мање од лидера Барнлија. У пет утакмица пре паузе изабраници Пола Хекингботома остварили су четири победе и пораз против Ротерама. Екипа из јужног Јоркшира је најбоља одрбана лиге са 19 примљених голова и други најефикаснији тим у Чемпионшипу са 35 постигнутих погодака. Занимљиво је то да на ''Брамал лејну'' играју променљиво, освојили су 18 поена на 10 утакмица, и овај меч им је прилика да побољшају тај скор.
Хадерсфилд игра катастрофално и налази се на самом дну табеле са 19 освојених бодова. Тим из западног Јоркшира је након веома лошег почетка показао боље игре и у последњих пет кола уз два пораза и реми, савладао је КПР и Милвол. Највећи проблем за екипу Марка Фодерингема је напад, у досадашњем току Чемпионшипа постигли су 19 голова, мање од њих су дали само Кардиф и Престон. Најгори су гости лиге, на девет утакмица ван свог стадиона освојили су мизерних пет бодова.
Што се тиче међусовних дуела, прошле сезоне једном су ремизирали, а победу на ''Брамал лејну'' остварио је Хадерсфилд.
Домаћини неће моћи да рачунају на Норингтон-Дејвиса и Брустера, док су под знаком питања Берге, Флек и Робинсон. Гости ће бити без најбољег играча Џонатана Хога и Јуте Натајаме.
Иако утакмице након дуже паузе могу бити незгодне, очекујемо да Шефилд нападне од првог минута и освоји сва три бода.
Препоручујемо
МАРОКАНЦИ УТЕРАЛИ СТРАХ У КОСТИ ФАВОРИТИМА: "Селекао" мора бити јако опрезан
10. 12. 2022. у 11:04 >> 11:04
ПОНОВО ДВА ПОГОТКА У ЈЕДНОМ ДАНУ: Остали спортови пет од пет ове недеље!
10. 12. 2022. у 08:15
СРБИЈА И АЛБАНИЈА ОДЛУЧУЈУ - ИДЕ ЛИ СРБИЈА НА ОЛИМПИЈАДУ? Тако је решено на светском нивоу...
Најновије вести из фудбала су више него занимљиве.
17. 12. 2025. у 15:11
ХАОС: Чувени фудбалер паузирао каријеру да би био уз болесну супругу, а она га - ПРЕВАРИЛА!
Живот стварно пише драме...
17. 12. 2025. у 19:20
БУРА У СПОРТУ! Једна држава најстроже забранила да се овај број ИКАДА ВИШЕ користи на дресовима, да ли ће сад и друга?!
Најновије вести из Немачке личе на недавне из Италије.
17. 12. 2025. у 14:15
Коментари (0)