МЕЧ ОДЛУКЕ! Судар Африке и Азије

В.Д.

28. 11. 2022. у 11:03

У другом колу Светског првенства данас од 14 часова на "Едукејшн сити стадиону" у Ал Рајану састаће се Јужна Кореја и Гана

У првом колу Јужна Кореја је одиграла можда и најдосаднији меч на првенству против репрезентације Уругваја. Утакмица је завршена најнепопуларнијим резултатом 0:0, а у мечу смо видели свега три прилике за гол. Прву прилику на мечу имала је Јужна Кореја када је нападач Уи Џо Хванг у 34. минуту послао лопту преко гола противника. Следеће две прилике за промену резултата пропустио је Уругвај. У оба случаја статива је сачувала мрежу репрезентације са далеког истока, а потенцијални стрелци били су Дијего Годин и Феде Валверде.

Оно што је највише бринуло све навијаче Јужне Кореје био је наступ најбољег фудбалера Сона који је доживео фрактуру јагодичне кости на утакмици Лиге шампиона и морао је да буде оперисан али на срећу целе нације, он се опоравио и наступио против Уругваја са маском на глави.

Што се Гане тиче, они су одиграли добар меч против фаворизованог Португала. У првом полувремену нисмо видели буквално ништа да би се игра у другом распламсала након дискутабилног пенала који је досуђен Португалу. Наводни прекршај Мохамеда Салисуа над Кристијаном Роналдом верујемо да не би био санкционисан никада да је у питању био неки други играч а не чувени Португалац који има огроман ауторитет. Након гола са беле тачке у 65. минуту игра се распламсала. Гана је стигла до изједначења већ осам минута касније голом Ајева који наступа за катарски Ал Сад. Радост "црних звезда" није дуго потрајала јер су Жоао Феликс и Рафаел Леао у 78. и 80. минуту донели предност од 3:1.

У 89. минуту успео је фудбалер Црвене звезде Осман Букари да постигне гол који је донео узбудљиву надокнаду времена у којој је Гана чак и могла до изједначења, али неопрезност голмана Диога Коште није искористио Ињаки Вилијамс.

Ове две репрезентације су до сада одиграле четири пријатељска меча, а Гана је успешнија са три победе, док је Јужна Кореја забележила један тријумф.

Очекујемо јако тврд меч, с обзиром на то да је улог огроман и да поражена екипа може да крене да пакује кофере одмах.

НАШ ТИП: 0-2 (квота 1,53)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 0-1 (квота 2,55)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05