В.Д.

28. 11. 2022. у 15:31 >> 15:31

ВЕЧЕРАС од 20 часова у другом колу групе "Х" састаће се репрезентације Португала и Уругваја

РОНАЛДО И ДРУЖИНА ЖЕЛЕ ОСВЕТУ! Уругвајски ветерани су тврд орах

Селекција коју са клупе предводи искусни селектор Фернандо Сантос је у првом колу савладала Гану резултатом 3:2. У првом полувремену тог меча буквално нисмо видели ништа, тачније била је то једна досадна утакмица без правих прилика све до сумњиво досуђеног једанаестерца. Наводни прекршај Мохамеда Салисуа над Кристијаном Роналдом верујемо да не би био санкционисан никада да је у питању био неки други играч а не чувени Португалац који има огроман ауторитет и утицај на судије. Капитен португалске репрезентације је био сигуран са беле тачке а након тога се игра распламсала и могло је да се ужива у гледању последње трећине утакмице.

Гана је стигла до изједначења само осам минута касније а стрелац је био искусни Андре Ајув који наступа за катарски Ал Сад. Радост "црних звезда" због изједначујућег поготка није дуго трајала јер су Португалци у 78. и 80. минуту постигли два гола из контранапада у којима је фантастични Бруно Фернандес асистирао за поготке Жоао Феликсу и Рафаелу Леаоу.

Након трећег поготка сви су мислили да је питање победника решено и селектор Сантос је заменио неке од најбољих играча али је наду Гани донео у 89. минуту фудбалер Црвене звезде Осман Букари. Могли су Африканци и до изједначења у судијској надокнади али неопрезност голмана Диога Косте није успео да казни Ињаки Вилијамс који се након одузете лопте саплео и није успео да спроведе лопту у мрежу бившег европског шампиона.

Са друге стране Уругвајци су одиграли један јако досадан меч са Јужном Корејом. Утакмица је завршена најнепопуларнијим резултатом 0:0, а у мечу смо видели свега три прилике за гол. Прву прилику на мечу имала је Јужна Кореја када је нападач Уи Џо Хванг у 34. минуту послао лопту преко гола противника. Следеће две прилике за промену резултата пропустио је Уругвај. У оба случаја статива је сачувала мрежу репрезентације са далеког истока, а потенцијални стрелци били су Дијего Годин, главом након корнера и Феде Валверде који је упутио сјајан ударац са око 25 метара у 89. минуту меча.

Ове две репрезентације су до сада одиграле само један међусобни сусрет и то на последњем Мундијалу у Русији када су Уругвајци у осмини финала славили са 2:1 головима Единсона Каванија.

Португалци би евентуалном победом на овом мечу обезбедили пласман у нокаут фазу али с обзиром на важност меча и квалитет оба тима ми смо се одлучили за игру на голове.

НАШ ТИП: ГГ (квота 2,05)

КОЈА ЈЕ ЦЕНА СЛОМЉЕНОГ ДЕЧЈЕГ СРЦА? Како су Хрвати, Бугари и Словенци расплакали малишане из Србије

Када је Јован Дучић у "Јадранским сонетима" писао о неким тужним, или бар сетним моментима, вероватно ни сам није помишљао на свевременост тих стихова. А баш они послужиће за једну невероватну јадранску причу која се десила деци из Србије.

27. 03. 2024. у 16:44

ПОМАГАО ТЕРОРИСТИМА? БЕЗ МИЛОСТИ! Русија ухапсила светског шампиона!

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 139 људи, а број жртава можда и порасте јер није мали број оних који су на лечењу а да су у тешком стању, није једина терористичка ситуација са којом се Русија ових дана бори.

26. 03. 2024. у 15:17