ПОСЛЕ СТАНКОВИЋА НЕ ЗНАЈУ ЗА ПОРАЗ: "Детлићи" дочекују лидера

11. 11. 2022. у 18:01 >> 18:01

ОЧЕКУЈЕ нас велика борба на стадиону "Ћино и Лило дел Лука".

ПОСЛЕ СТАНКОВИЋА НЕ ЗНАЈУ ЗА ПОРАЗ: Детлићи дочекују лидера

Наставља се суперзанимљива сезона у Серији Б. Неколицина екипа се бори за пласман у елиту, а помало се одвојио Фрозиноне који има чак пет бодова више од другопласиране Ређине. Екипа некада фантастичног бек Фабија Гроса на свом конту има пет узастопних тријумфа, фантастични низ покушаће да продужи након гостовања Асколију у мечу 13. кола.

Претходног викенда "канаринци" су тешко извојевали победу на свом стадиону "Бенито Стирпе". Перуђа се испоставила као тврд орах за "жуто-плаве". Упркос већем поседу лопте и теренској иницијативи, Перуђа је успела да упути више удараца ка колу Стефана Туратија, али Фрозиноне је био нешто конкретнији у завршници.

Домаћин није искористио две колосалне, погођена је и статива, једноставно, завршница није била на препознатљивом нивоу. Само захваљујући присебности Маркуса Родена Фрозиноне је стигао до веома битне победе у борби за повратак у Серију А. Искусни Швеђанин који већ неколико сезона наступа за овај клуб погодио је у 41. минуту за велику радост навијача и комплетног стручног штаба.

Роден је један од најбољих појединаца екипа. Уз два постигнута поготка има и две уписане асистенције, те је поред првог стрелца Саумелеа Мулаторија и Ђанлуке Фработе најзаслужнији за добре партије "канаринаца.

Асколи је такође у одличном ритму. "Детлићи" су након елиминација од Сампдорије у Купу Италије уписали два тријумфа и реми. Седма позиција и 19 бодова за сада гарантују плеј-оф, али убеђен је тренер Кристијан Бући да његови пулени могу много више.

Несрећно је Асколи испао од Станковићеве Сампе, тек након бољег извођења једанаестераца, те није наодмет подсетити се меча са стадиона "Луиђи Ферарис".

Након сигурне прве серије обе екипе, Виљар је промашио пенал и тако поклонио Асколију предност, страховао је Дејан Станковић на клупи али је на другој страни Фаласко шутирао преко гола. Имао је друголигаш још једну прилику да победи, Капуто је промашио свој пенал, али прилику за победу свог тима није искористио Калигара.

После тога, уследило је пет изврсних пенал серија, обе екипе су биле сигурне, а онда је дошао ред на голмане. Контини је био сигуран за Сампдорију, док је Гварнин шут одбранио голман прволигаша и тако својој екипи донео осмину финала.

Асколи је у претходној рунди Серије Б извукао бод у Бреши и то након драматичне завршнице - 1:1.

"Лавови" су до предности стигли у 54. минуту преко Флоријана Ајеа који је одлично реаговао на додовање Емануелеа Ндоја. Асколи је до бода стигао у трећем минуту судијске надокнаде када је Ерик Ботегин савладао Луку Лацеринија који је недуго затим зарадио црвени картон због приговора.

На последња три међусобна дуела вечерашњих ривала видели смо два ремија и тријумф Фрозинонеа. Интересантно, на поменутим мечевима је дошла игра ГГ.

НАШ ТИП: 1-3 (квота 1,40)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 2&0-3 (квота 2,90)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59