СМС ПОНОВО НА ТЕРЕНУ: Лацио на крилима тријумфа над Ромом мерка нове бодове

ТИП редакција

10. 11. 2022. у 19:41 >> 19:41

РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ Србије се након суспензије враћа у тим.

Окуражен тријумфом над Ромом (1:0), Лацио дочекује Монцу у мечу 14. кола Серије А. Евентуалном победом над новајлијом у лиги "небескоплави" ће преузети друго место од Милана и тако прићи лидеру Наполију на осам бодова заостатка. Гости на "Олимпико" стижу у одличном расположењу, екипа Рафаелеа Паладина савладала је Верону у претходној рунди са 2:0, те је тренутно далеко од зоне испадања у којој је таворила недељама.

Тешко да ће Лацио у неком римском дербију бити ослабљен као у минулом, да у окршај са Ромом уђе без двојице најбољих играча Сергеја Милинковић Савића и Ћира Имобилеа, али се велики противник поштено потрудио да му отвори пут до победе у 179. званичном окршају два велика римска клуба.

Пресудни моменат "римског дербија" догодио се у 29. минуту, када је Рожер Ибањез на катастрофалан начин изгубио лопту у висини петерца, после одличног пресинга Педра. Лопта је потом стигла до Фелипеа Андерсона, па је капитулација немоћног Руја Патрисија била неминовна.

Рома је највећу шансу за повратак у меч пропустила само четири минута касније, када је Николо Заниоло погодио пречку. "Небескоплави" су потом на одличан начин затворили путеве ка свом голу, учинили екипу Жозеа Мориња прилично безопасном, а онда стрпљиво чекали прилику да реагују из контранапада. Све је могло да буде решено још у 73. минуту, када је Фелипе Андерсон одлично гађао са ивице казненог простора, али је Патрисио одличном парадом пребацио лопту преко пречке.

Селектора Србије Драгана Стојковића Пиксија, али и целокупну овдашњу јавност обрадовао је повратак Дарка Лазовића на терен, иако је Монца нанела седми узастопни пораз Верони.

Српски репрезентацивац је одиграо 60 минута меча, док још увек забрињава изостанак Ивана Илића, кога због повреде нема на терену од 27. септембра и меча са Норвешком.

Посао Монци олакшао је црвени картон Манњанија из 27. минута утакмице. Гости су одолевали до 68. минута, када је водећи гол за домаће постигао Карлос Агусто, док је свака дилема по питању победника разрешена у 90. минуту када се у стрелце уписао Андреа Колпани на асистенцију Андрее Петање.

Лацио је велики фаворит у сусрету са клубом у којем "ведре и облаче" Силвио Берлускони и Адријано Галијани. Све сем тријумфа "небескоплавих" представљаће велико изненађење.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,65)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24