ЧИЈЕМ ЋЕ ЦРНОМ НИЗУ ДОЋИ КРАЈ? Потенцијални репрезентативац Србије и његови саиграчи месец дана без победе

ТИП редакција

08. 11. 2022. у 07:50 >> 08:32

КРИЗА дрма оба клуба.

Пред почетак сезоне Специји се прогнозирала борба за опстанак у Серији А и за сада се таква предвиђања обистињују. "Мали орлови" имају само три бода више од Кремонезеа који се налази у опасној зони, а да ствар буде гора, екипа Луке Готија освојила је само један поен у протеклих шест мечева.

Специји вечерас у оквиру 14. кола првенства стиже Удинезе. Биће ово лепа прилика за тим са "Алберта Пика" да оствари позитиван резултат након драматичног пораза од Милана у претходној рунди (1:2).

Оливије Жиру је на спектакуларан начин, волејем у лету у 89. минуту постигао одлучујући гол против Специје на "Сан Сиру", а у коликој се екстази нашао након тог тренутка показује и чињеница да је потпуно заборавио да има жути картон, па је зарадио други због скидања дреса. Ипак, гол је био вредан свега тога, с обзиром на то да се Милан приближио на достижних шест бодова удаљености од водећег Наполија.

Да није било тог спектакуларног тренутка, испоставило се да би џелат Росонера био изданак њихове школе и син техничког директора Паола. Позајмљени нападач, од стране управо Милана, показао је сву раскош свог талента када је у 59. минуту, искоса са леве стране, погодио сам супротни ћошак гола на ком је стајао немоћни Ћипријан Татарушану. Међутим, Милану се касније све вратило за велику упорност...

Важио је Удинезе за најпријатније изненађење на старту сезоне у Серији А, до деветог кола била је на бод од врха табеле, али је почетком октобра уследио нагли пад у форми екипе Андрее Сотила. Пад који "зебре" никако да зауставе. Од победе над Вероном почетком претходног месеца, тим из Удина нема тријумф на пет мечева. Ни минулог петка га није пронашао пошто је на "Фриулију" ремизирао са Лечеом - 1:1.

Госте из Апулије је у вођство довео нападач Лоренцо Коломбо у 33. минуту, након што се одлично снашао у противничком шеснаестерцу и закуцао лопту под пречку Марка Силвестрија. Лече је генерално био знатно опаснији у првом полувремену, али му је недостајало и мало среће да са већом разликом оде на паузу.

У наставку је пак Удинезе преузео иницијативу која је средином другог дела уродила плодом. Погодио је тада Бето на асистенцију Ајзака Суксеса који је само три минута раније ушао у игру. Кренуо је домаћин после изједначења по преокрет и читав плен, али све до финиша није озбиљније припретио. У надокнади меча се Роберту Переири указала прилика, али му је Владимиро Фалконе одбранио ударац и сачувао бод свом тиму.

Потенцијални репрезентативац Србије Лазар Самарџић на терену је провео 79. минута, а њега је у екипи Удинезеа заменио Мате Јајало.

Претходне сезоне у међусобним дуелима вечерашњих ривала видели смо тријумфе гостију. Специја је на "Фриулију" славила са 3:2, док је Удинезе на "Алберто Пику" био бољи резултатом 1:0.

НАШ ТИП: 2-4 (квота 1,55)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36