24. 10. 2022. у 11:28 >> 11:29

ДУЕЛ две екипе које још нису осетиле сласт победе

Фото архива ВН

Вечерас од 18.30 у оквиру 11. кола Серије А очекује нас сусрет између Кремонезеа и Сампдорије.

Домаћи Кремонезе се ове сезоне након 26 година вратио у елитни ранг, али за сада им јако лоше иде. Пулени тренера Масимилијана Алвинија су скренули пажњу на себе у првом колу када су на гостовању Фиорентини доживели пораз тек у 95. минуту, иако су играли цело полувреме са играчем мање. Након те квалитетне партије очекивало се више од новог прволигаша, али на преосталих девет утакмица нису успели да забележе ниједну победу. Након десет одиграних мечева налазе се на 19. позицији са свега четири освојена бода и катастрофалном гол-разликом 9:21. Последњи меч одиграли су пре четири дана у Купу када су на продужетке избацили Модену и заказали меч са лидером у првенству екипом Наполија.

Њихов данашњи ривал Сампдорија је још лошија. Екипа из Ђенове се налази на последњој позицији у лиги са бодом мање од Кремонезеа. Бодове су само успели да откину Болоњи и фаворизованим екипама као што су Лацио и Јувентус. Цену лоше форме је платио тренер Марко Ђампаоло и на његово место је стигао бивши стратег Црвене звезде Дејан Станковић који се прославио играњем у Серији А за Лацио и Интер.

Српски стручњак је дебитовао бодом против Болоње, да би у наредном колу његов тим изгубио минималним резултатом меч од Роме коју тренира Жозе Морињо, велики пријатељ Дејана Станковића са којим је освојио пехар намењен победнику Лиге шампиона.

Последњи меч који је Сампдорија одиграла био је пре четири дана у оквиру 1/16 финала Купа Италије. Након 1:1 у регуларних 90 минута играли су се продужеци у којима је Асколи повео са 2:1, али је у 118. минуту ветеран Франческо Капуто донео изједначење. Приступило се извођењу једанаестараца, а тим из Ђенове је так након 11. серије славио пролаз у 1/8 финала Купа где их очекује меч са Фиорентином.

Дејан Станковић неће моћи вечерас да рачуна на дефанзивца Муриља, док су под знаком питања и Де Лука, Виеира и Винкс.

У домаћем тиму су упитни наступи голмана Радуа, Кирикеша и Буонаиута који се повредио на мечу са Моденом.

Данашњи ривали се нису састајали у овом миленијуму, а последњи званични меч одиграли су у Серији А у сезони 1995/96. када је Сампдорија са чувеним Синишом Михајловићем у тиму славила са 2:0.

У окршају две најгоре екипе у лиги очекујемо да ће оба тима постићи бар по гол.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,73)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06