ВЕЧЕРАС ПОРТУГАЛ СТАЈЕ НА 90 МИНУТА: Порто и Бенфика пишу нову епизоду старог ривалства

М.Т.

21. 10. 2022. у 09:36

ОБА тима су у доброј форми.

Ништа вечерас од 21.15 па у наредних 90 минута неће бити битно у Португалу осим тога ко ће се на крају радовати у дербију између Порта и Бенфика на стадиону ''Драгао'' у мечу 10. кола португалског шампионата. Ривалитет два клуба и два града имаће вечерас 177. епизоду, бар када су лигашки мечеви у питању.

Порто се налази у доброј форми пошто у домаћем шампионату има само један пораз у досадашњих девет кола. Поред тога тим тренера Сержа Консеисаа је једном ремизирао и остварио седам победа и налази се на другом месту табеле са 22 освојена бода иза великог ривала Бенфике која има три бода више.

"Змајеви" су у претходном колу домаћег шампионата савладали Портимоненсе, а у међувремену су одиграли меч Лиге шампиона у којем су савладали Бајер из Леверкузена, као и Куп Португала у којем нису имали превише проблема против Анадије коју су савладали са 6:0. Порту ове сезоне одлично иде у дербијима јер је већ савладао Спортинг и Брагу.

Ако су ''змајеви'' у доброј форми, шта тек рећи за Бенфику. ''Орлови'' од почетка сезоне не знају за пораз у свим такмичењима у којима су одиграли 18 мечева. Што се тиче домаћег првенства, од девет одиграних утакмица победили су осам и једном играли нерешено и тренутно се налазе на првом месту табеле, испред вечерашњег ривала. Међутим, Бенфика се прописно намучила у Купу Португала пошто је трећелигаша Каладаса елиминисала тек после извођења пенала. Претходно је Бенфика у Лиги шампиона ремизирала у Паризу са Париз Сен Жерменом, а у последњем мечу у првенству савладала је Рио Аве.

Порто је готово комплетан за овај дерби пошто у тиму неће бити само ветерана Пепеа који је већ пропустио три меча због повреде колена, док су сви остали у екипи Сержа Консеисаа спремни. Његов колега на клупи Бенфике Роџер Шмит неће имати на располагању за овај дерби Лукаса Верисимо и Мората, као ни Давида Нереса због повреда.

До сада су Порто и Бенфика током своје историје одиграли 176 мечева у шампионату Португала и ''змајеви'' су успешнији са 70 победа у односу на 57 тријумфа ''орлова'', док је 49 пута утакмица завршена нерешеним резултатом. У последњих десет мечева Порто је седам пута побеђивао великог ривала, док је Бенфика то успела да уради два пута, а три меча су завршена ремијем.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,90)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: X (квота 3,55)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10