ГРЧКА ИГРА ЗА КИПАР: Северна Ирска прижељкује изненађење у Атини

27. 09. 2022. у 10:00 >> 14:19

КОЛИКО ће пулени Гуса Појета бити мотивисани сазнаћемо вечерас на стадиону "Јоргос Камарас".

Профимедиа

Фудбалери Грчке обезбедили су пласман у дивизију "Б" Лиге нација, а последњи меч у овом циклусу играће вечерас од 20.45 у Атини. Противник "хеленима" је Северна Ирска која уколико жели да опстане мора да направи велико изненађење и савлада некадашњег шампиона Европе.

Северна Ирска и Кипар имају по пет бодова, тзв. Косово један више, али и сусрет са Кипранима у Приштини.

Грчка је изненађујуће поражена од Кипра пре само три дана минималним резултатом.

Доминирали су "хелени" у међусобним дуелима две братске државе, добијали сваки сусрет, али су и Кипрани дочекали својих пет минута.

Од великог значаја је ова победа, иначе тек прва у групи од почетка такмичења, изабраницима Темурија Кецбаје, јер су се њоме изједначили са Северном Ирском на зачељу, те и даље имају шансе да избегну испадање у "Д" дивизију. Заслуге за то највише иду на рачун Мариноса Циониса, стрелца јединог поготка из 18. минута који је рутински решио ситуацију један на један са голманом Грчке Одисеасом Влаходимосом.

Грци су у наставку кренули по изједначујући гол, чак и стигли до њега у 87. минуту, али је он ипак поништен због офсајда.

Северна Ирска је савладала тзв. Косово пре само три дана и у добром расположењу стиже на југ континента.

Ведат Мурићи је донео предност гостима у 58. минуту и све до финиша сусрета изледало је да се у Белфасту спрема изненађење. Међутим, Гевин Вајти је у 82. минуту поравнао резултат, док се врхунац драме десио у другом минуту судијске надокнаде када је Џош Магенис погодио мрежу Аријента Мурићија.

Грчка ће на вечерашњем сусрету играти за братски Кипар, а колико ће пулени Гуса Појета бити мотивнисани сазнаћемо на стадиону "Јоргос Камарас". Подсетимо, "хелени" су савладали Северну Ирску као гости у претходном међусобном сусрету са 1:0.

НАШ ТИП: 0-2 (квота 1,53)

ПУБЛИКА ЈЕ ОСТАЛА У ШОКУ: Руски ас је реаговао као нико никада после пораза (ВИДЕО)

Док се Новак Ђоковић спрема за нове тениске изазове, трагајући за начином како да се коначно у 2024. домогне финала и титула, јер није уобичајено да стигне април а да је он без трофеја, његов колега из Русије Андреј Рубљов пита се - како да било кога победи.

16. 04. 2024. у 18:52