24. 09. 2022. у 14:57 >> 14:58

ПЕТО коло групе "2" дивизије "Ц".

Профимедиа

Фудбалска репрезентација Кипра дочекаће братску селекцију Грчке у петом колу групе "2" дивизије "Ц" Лиге нација. Меч је на програму од 20.45 на "АЕК арени" у Ларнаки.

Кипрани су након четири рунде на трећој позицији са само два освојена бода. Претходну утакмицу одиграли су 12. јуна против Северне Ирске, дуел у Белфасту завршен је резултатом 2:2 упркос вођству гостију од 0:2.

Доминација! Тако се може описати учешће Грчке у овом издању Лиге нација. Изабраници Гуса Појета имају максималан учина, гол разлику 12:0 и већ су се пласирали у дивизију "Б". "Хелени" су у минулом колу уз доста муке савладали тзв. Косово са 2:0. Након првог полувремена није било погодака, организована одбрана гостију све више је стварала нервозу некадашњем прваку Европе, а све то је прикинуо Јоргос Јакумакис у 71. минуту. Коначан резултат поставио је Петрос Манталос у другом минуту судијске надокнаде.

Грчка је у Волосу угостила селекцију Кипра у мечу 3. кола 9. јуна ове године и славила са рутинских 3:0. Анастасиос Бакасетас донео је предност "хеленима" већ у 8. минуту. Вангелис Павлидис је у 20. наговестио освајање нова три бода, док је Димитрис Лимниос у 48. јасно ставио да знања да је све завршено.

Но, далеко мање се причало о резултату, већ о томе шта је тај сусрет значио за два тима.

Ове две државе деле велику историју, а од 1966. и исту химну. "Химна до слободе" је тада постала химна Кипра, острвске земље у источном Медитерану, па је тако пред почетак утакмице интонирана само једна химна.

Играчи оба тима су је здушно певали, а Грци су након тога демонстрирали своје фудбалско умеће.

Вечерашњу сусрет нема резултатски значај и више је ревијалном карактера. Међутим, нема сумње да Грчка жели да настави у истом ритму.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,67)

КОЈА ЈЕ ЦЕНА СЛОМЉЕНОГ ДЕЧЈЕГ СРЦА? Како су Хрвати, Бугари и Словенци расплакали малишане из Србије

Када је Јован Дучић у "Јадранским сонетима" писао о неким тужним, или бар сетним моментима, вероватно ни сам није помишљао на свевременост тих стихова. А баш они послужиће за једну невероватну јадранску причу која се десила деци из Србије.

27. 03. 2024. у 16:44

ПОМАГАО ТЕРОРИСТИМА? БЕЗ МИЛОСТИ! Русија ухапсила светског шампиона!

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 139 људи, а број жртава можда и порасте јер није мали број оних који су на лечењу а да су у тешком стању, није једина терористичка ситуација са којом се Русија ових дана бори.

26. 03. 2024. у 15:17