ДИЛЕМЕ ВИШЕ НЕМА, ЈОВИЋ И ФИОРЕНТИНА СУ У КРИЗИ: "Виола" је потрошила све кредите, Верона мора пасти!

18. 09. 2022. у 11:24 >> 11:24

НЕШТО мора да се мења, прилика за тако нешто следи већ данас од 15 часова, на "Артемио Франки" у оквиру 7. кола Серије А стиже Верона.

ДИЛЕМЕ ВИШЕ НЕМА, ЈОВИЋ И ФИОРЕНТИНА СУ У КРИЗИ: Виола је потрошила све кредите, Верона мора пасти!

Фиорентина је у резултатској кризи и ту дилеме више нема. "Виола" предвођена Луком Јовићем и Николом Миленковићем није славила у претходних осам мечева, близу су опасне зоне, док су у Лиги конференције на последњем месту у групи "А". Клуб из Фиренце претрпео је пораз од Болоње минулог викенда, а онда је у четвртак доживео дебакл од Башакшехира у Истанбулу (3:0). Нешто мора да се мења, прилика за тако нешто следи већ данас од 15 часова, на "Артемио Франки" у оквиру 7. кола Серије А стиже Верона.

Башакшехир није превише доминирао на терену, иако је био опаснији и у првом полувремену, када је претио преко Сердара Гулера и Мунира, али се се све променило од 57. минута када је управо Гулер матирао Пјерлуиђија Голинија. Расположени Гулер је дуплирао вођство домаћина у 71. минуту, а све је и дефинитивно било решено пет минута касније када је неопрезни Жонатан Иконе због неопрезне игре зарадио други жути картон.

Тачку, на стање потпуне агоније у гостујућим редовима у 90. минуту утакмице ставио је Бертранд Траоре, мада се три минута раније Лука Јовић изборио за добру ситуацију, али је његов ударац нажалост отишао преко гола. Српски нападач је на полувремену заменио потпуно индиспонираног Артура Кабрала, али гости из Фиренце су Истанбул напустили без лопте у противничкој мрежи.

Верона има само бод мање од данашњег ривала, евентуалном победом би прескочио Фиорентину и побегао из опасне зоне. Ипак, екипа за коју наступају Иван Илић и Дарко Лазовић не бриљира, рутински су поражени од Лацио на "Олимпику" са 2:0 претходне суботе.

Лацио је одиграо одличан меч а опет је главна полуга победе био тандем Сергеј Милинковиућ Савић – Ћиро Имобиле. Србин је вечерас забележио и четврту асистенцију од почетка сезоне у Серији А, а интересантно је да су чак три биле за Имобилеа. Буквално му је наместио сваки гол од почетка сезоне...

Од почетка вечерашњег дуела се видело да је Милинковић Савић расположен за игру. Био је убедљиво најбољи играч на утакмици.

После његовог паса је дошла прва озбиљна шанса када је Имобиле закаснио. Потом је имао опсан шут који је скинуо голман Монтипо. Хрват Тома Башић је био још ближи голу али га је зауставила пречка. Тек у надокнади првог полувремена је Верона први пут запретила али је и Тому Анрија зауставила пречка.

Коначно, меч је "отклучан" у 68. минуту после прелепог паса Милинковић Савића за Имобилеа.

Пропустио је најбољи стрелац Лација убрзо и шансу за други гол, потом је Сергеј наместио још једну феноменалну прилику али је Монтипо одбранио Канћелерију. Напокон, тај други гол је стигао у финишу када је Луис Алберто био прецизан.

Претходне сезоне у оба међусобна дуела ових екипа није било победника. Мечеви су завршени идентичним резултатима - 1:1.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,90)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36