ЈУВЕУ НЕ ЦВЕТАЈУ РУЖЕ: Алегрију се дрма клупа, Влаховић и Костић морају боље

18. 09. 2022. у 08:14

"СТАРА ДАМА" је на конопцима.

Иако нема пораз од почетка нове сезоне у Серији А, Јувентус не игра у складу са очекивањима. "Стара дама" уписала је само два тријумфа уз четири ремија, док је у Лиги шампиона поражена у оба меча, а посебно изненађујући био је онај против Бенфике у Торину (1:2). Италијански великан на терену делује безидејно, немоћно и трома, што је јасан сигнал да нешто мора да се мења. Прилику за евентуални напредак, како на табели, тако и на психилошком плану, "бјанконери" имају данас од 15 часова када гостују новајлији у елити - Монци.

Изабраници Масимилијана Алегрија идеално отворили утакмицу против Бенфике и повели преко Аркадијуша Милика у 4. минуту. Међутим, црне рупе у дефанзиви лисабонски клуб је умео да искористи и да после Макаби Хаифе савлада и другог ривала.

Пољски нападач још једном је потврдио да би повратак у Италију могао да донесе и његов потпуни препород, те је после два гола у првенству први пут затресао мрежу и на међународној сцени. Врло добар центаршут Паредеса из слободног ударца са десног бока Милик је дочекао на око десет метара испред ближе стативе и прецизним ударцем главом послао лопту у малу мрежу.

Почетак утакмице наговештавао је дуго ишчекивано буђење Јувентуса, али је заправо имао обрнути ефекат те је додатно мотивисао госте који су неколико пута преко Рамоса стављали на муке Матију Перина. Иако је голман торинског клуба успео да остане несавладан пред налетима ривала, у 43. минуту био је приморан да извади лопту из мреже пошто је Жоао Марио рутински реализовао једанаестерац. Најстрожој казни за Бенфику претходила је несмотрена реакција Миретија који је нагазио Рамоса и тако поклонио прилику противнику да неутралише заостатак са беле тачке.

По сценарију из првог полувремена Јувентус је и после одмора први претио, поново преко Милика, а након промашаја пољског центарфора уследила је нова офанзива Португалаца који су већ у 55. минуту режирали потпуни преокрет. Ударац Рафе Силве Перин је успео да заустави, али је одбијена лопта стигла до Давида Нереса који је био прецизнији од свог саиграча.

Ривала у нокдауну могли су да у наредних 15 минута потпуно дотуку Рафа Силва и Давид Нерес, међутим након што нису реализовали своје шансе дошли су у ситуацију да стрепе од Кина и Душана Влаховића. Српски центарфор чак је и погодио мрежу, међутим након очигледног офсајда те је гол оправдано поништен.

Монца је за једног дебитанта у Серији А доста уложио у тим. На "Бриантеа" је стигла неколицина искусних играча, али за сада то не даје резултате. Изабраници Ђованија Стропе последњи су на табели са само једним освојеним бодом уз гол разлику 3:14.

Све сем тријумфа Јувентуса представљаће велико изненађење које би могло да кошта посла Масимилијана Алегрија.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,85)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59