БИТКА ЗА ПРВО МЕСТО: "Кварадона" прети Милану!

18. 09. 2022. у 10:15

ВЕЧЕРАШЊИ ривали и Аталанта имају по 14 бодова, те би се евентуални победник дуела "одлепио" на самом врху.

БИТКА ЗА ПРВО МЕСТО: Кварадона прети Милану!

Фудбалери Милана дочекаће Наполи на "Сан Сиру" у дерби сусрету седмог кола италијанске Серије А. Биће ово практично битка за прво место на табели. Наиме, вечерашњи ривали и Аталанта имају по 14 бодова, те би се евентуални победник дуела "одлепио" на самом врху.

"Росонери" су током недеље имали обавезе у Лиги шампиона. Актуелни шампион Италија савладао је Динамо Загреб са 3:1, док је Наполи након домолирања Ливерпула био бољи и од Ренџерса у Глазгову - 3:0.

Рафаел Леао био је пеницилин за Динамо, изнудио је пенал – реализовао га Жиру, наместио је и гол Алексису Салемакерсу, константним убацивањима отерао је "модре" у крило Доминика Ливаковића. Ни трећи пут на италијанском тлу у групној фази Лиге шампиона хрватски клуб није тријумфовао, од нове бајке за недељу дана није било ништа. Ишчезло је и прво место које је хрватски шампион, како је Анте Чачић најавио, дошао да одбрани. Празне шаке и утешна награда – најлепша акција у друштву најбољих. Креатори - Бруно Петковић и Мислав Оршић.

"Росонери" су са 4 бода преузели прво место са великим изгледима да ту и остану након шест утакмица.

Држао се Ренџерс, био и равноправан ривал Наполију у првом полувремену. Ипак, у другом је играо само једна тим. Чета Лучана Спалетија је наставила са одличним партијама ове сезоне, па је после 4:1 против Ливерпула убедљиво савладала и шкотски тим у групној фази Лиге шампиона - 3:0.

Кључни моменат био је црвени картон Џејмса Сендса у 56. минуту (други жути у само 180 секунди), па иако је Алан Мекрегор сачувао два покушаја Пјотра Зјелинског са креча, десетковани домаћин није имао шансе против захукталог ривала у последњих пола сата.

Добро се држала чета Ђованија ван Бронхорста у првих 45 минута. Држала корак за Хвичом Кварацхелијом и друговима.Међутим, у другом полувремену "Кварадона" и остатак екипе су убацили у брзину више и стигли до битног тријумфа.

После два кола је тако Наполи на челу групе "А" са максималним учинком и гол разликом 7:1. Следе Ливерпул (3:5) и Ајакс (5:2), док Ренџерс још нема бодове, али ни постигнут гол (0:7).

Интересатно, Милан и Наполи су у међусобним дуелима прошле сезоне славили по једном и то као гости. "Росонери" на "Дијегу Арманду Марадони" са 1:0, док су Наполитанци истим резултатом славили на "Сан Сиру".

НАШ ТИП: 2-4 (квота 1,57)

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34