МАЈНЦ ТРАЖИ ФОРМУ СА СТАРТА СЕЗОНЕ: Берлинска "стара дама" игра све боље

M.T.

16. 09. 2022. у 11:22

Гости су још увек у опасној зони.

МАЈНЦ ТРАЖИ ФОРМУ СА СТАРТА СЕЗОНЕ: Берлинска стара дама игра све боље

Мајнц ће вечерас од 20.30 на својој ''МЕВА Арени'' дочекати екипу Херте у првом мечу седмог кола Бундеслиге и покушати да поново достигне форму коју је имао на старту сезоне.

Тим Боа Свенсона имао је веома добар почетак сезоне пошто је у прва три кола остварио две победе и један реми. Међутим, Мајнц је у наредна три кола два пута поражен и једном победио. Први пораз био је неочекиван пошто је Мајнц поклекао против Бајера из Леверкузена којем је то и даље једина победа у сезони, док је други у претходном колу уследио од Хофенхајма који је у одличној форми.

Велики удео у поразу од Хофенхајма имало је и искључење Хека у 41. минуту. Мајнц је успео на полувремену да има нерешен резултат 0:0, али је затим примио четири гола у других 45 минута, а погодак Гора био је слаба утеха. Ипак, то није много утицало на Мајнцов положај на табели пошто су и даље на добром шестом месту са освојених 10 бодова.

Херта је тек у последња два кола успела да повеже добре резултате пошто је у претпрошлом колу дошла до прве победе у сезони против Аугзбурга, док је у претходном ремизирала са Бајером из Леверкузена.

Сандро Шварц може да буде задовољан чињеницом да његов тим очигледно подиже форму, али још увек то није довољно да се Херта удаљи од опасне зоне пошто је тренутно на последњој позицији која гарантује останак у Бундеслиги, односно на 15. месту са пет освојених бодова из шест кола.

Што се тиче кадровских проблема, Мајнц је у знатно бољој ситуацији у односу на Херту. Маркус Ингвартсен и Антон Стах неће играти због повреде, док Александер Хак паузира због добијеног црвеног картона у претходном колу. Још увек је неизвесно да ли ће Џонатан Буркхарт играти поле повреде задобијене у прошлом колу.

Ситуација у Херти је озбиљнија, пошто Сандро Шварц не може да рачуна на Руне Јарстејна, Линуса Гехтера, Келиана Нсона, Ли Донг-Јуна, Џесика Нганкама и Дерија Шерханта због повреда.

Историјат међусобних сусрета говори да је предност на страни Мајнца који је победио у шест од последњих 10 утакмица. Херта је успела само једном да тријумфује, а три утакмице су завршене нерешеним резултатом. Ипак, пошто Херта полако подиже форму, тај историјат не мора да игра велику улогу у данашњем мечу.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,70)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: X (квота 4)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 12:46