БРАГА МЕЉЕ И НЕМА НАМЕРУ ДА СТАНЕ: "Надбискупи" су у феноменалној форми

15. 09. 2022. у 11:17

НЕМА сумње да ће велики фактор на "каменолому" имати физичка спрема играча.

БРАГА МЕЉЕ И НЕМА НАМЕРУ ДА СТАНЕ: Надбискупи су у феноменалној форми

Екипа Браге просто меље ривале на старту сезоне. Популарни "надбискупи" су након уводног ремија у португалској Примеири остварили пет узастопних победа и са 16 бодова се налазе на другој позицији, одмах иза славне Бенфике. Клуб са "каменолома" своју форму потврдио је и рутинским тријумфом над Малмеом (2:0) у Шведској на премијери у Лиги Европе, а сада ће имати испред себе знатно тежи задатак - Унион Берлин.

Брага је минулог викенда савладала Рио Аве са 3:2. Погледом на резултат стиче се утисак да су се изабраници Артура Жоржа мучили на гостовању, ипак није било тако. Мутасим Ал Мусрати, Јури Медеирош и Рикардо Орта погађали су и увели меч у миран финиш. Рио Аве је преко Емануела Боатенга и Азиза стигао до 3:2 на пет минута пре краја, али "бензина" за нешто више није било.

Изненађујуће, Унион из Берлина се налази на првом месту Бундеслиге. "Гвоздени" су након пораза од Сен Жилоаза (0:1) на евросцени успели да се издигну и минималним резултатом савладају Келн на гостовању.

Пре три и по године, у мају 2019. године, овај мали немачки клуб борио се са великим Хамбургером за улазак у Бундеслигу. Некадашњи првак Европе је и даље у Цвајти, а чета Урса Фишера не само да успешно игра у елити, него је након тријумфа над "јарчевима" једина уз Бајерн без пораза и лидер на табели. Притом, по други пут узастопно игра у Европи.

Доминантни су гости били у уводних пола сата, повели су аутоголом Тима Хеберса у 3. минуту, имали прилику да реше утакмицу још којим голом, међутим, повратник после повреде Жордан Сибачо лоше је извео најстрожу казну у 10. минуту.

Имао је Унион још неколико веома добрих прилика, почетком другог дела и стативу, али није могао да другог поготка који би дефинитивно сломио бледи Келн. Како је време пролазило темпо је постајао све слабији. И једна и друга екипа играла су протеклог четвртак Европу и то се јасно осетило на енергетском плану.

Обе екипе су имале напорне мечеве у домаћем шампионату. Нема сумње да ће велики фактор на "каменолому" имати физичка спрема играча, а ко буде био у бољем стању имаће огромне шансе да стигне до позитивног резултата.

НАШ ТИП: 2-4 (квота 1,52)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36