ОГРОМАН ПРОБЛЕМ ЗА ЛИВЕРПУЛ: Пробудио се Душан Тадић!

13. 09. 2022. у 11:35 >> 11:55

СРБИН поново "плеше", али да ли је то довољно за изненађење?

Фудбалери Ливерпула дочекаће Ајакс у другом колу групе "А" Лиге шампиона. "Редси" су након дебакла од Наполија (4:1) на премијери у елитном такмичењу имали неочекивани слободан викенд (одложено комплетно коло Премијер лиге због смрти краљице Елизабете) и темељно су се припремали за меч са "копљаницима". Са друге стране, холандски великан је у великом налету, седам узастопних победа уписали су Душан Тадић и његови саиграчи, а посебно је била импозантна она против Ренџерса (4:0), док је минуле суботе "самлевен" Херенвен са 5:0.

Не играју црвени добро од почетка сезоне, али Јирген Клоп је у неверици гледао шта раде његови играчи и шта Наполитанци раде његовим играчима у првом полувремену, која је решило исход горепоменутог сусрета.

У првом минуту Осимен је обишао Алисона и искоса уместо празне мреже погодио стативу. А, непуних пет минута није прошло, а судија Дел Серо је први пут морао да покаже на белу тачку. Милнер је руком играо у шеснаестерцу, а Зјелински је погодио за 1:0.

Осимен је до лудила доводио одбрану Ливерпула, нису могли ни да га стигну, ни да му прочитају кретње, ни ухвате продоре.

Када га је Ван Дајк нагазио у 17. минуту, Дел Серо је поново, уз помоћ ВАР-а, морао да покаже на пенал. Тукао је Осимен, одбранио Алисон. Али што се тиче односа снага на терену, то баш ништа није променило. Наполи је, просто, био пребрз и превише креативан у кретњама и комбинацијама за Енглезе.

У 31. минуту Ангиса је крунисао феноменалну акцију, два дупла паса која су избацила из равнотеже четворицу дефанзиваца Ливерпула – 2:0.

Тек после тога гости су почели нешто да играју, али онда је на сцену ступио одлични Квича Кварачкелија. Невероватно како је Грузин пробио преко бока одбрану Ливерпула, заградио Гомеза телом и онда као на тацни послужио Симеонеа, само што је ушао у игру, да се упише у стрелце – 3:0.

Фајтерско друго полувреме са обе стране отворено је са два гола у првих пет минута. Зјелински је повисио вођство Наполија на 4:0, али спас за госте је био брзи погодак Дијаза у 49. минуту, који је мало укочио Наполитанце. Ипак то није било довољно за нешто више, остало је 4:1.

Чињеница је да је нови тренер Ајакса променио позицију српском капитену, "отерао" га на страну из централног дела терена, одиграо је Душан Тадић две-три слабије партије и почеле су да пљуште критике, чак и од неких бивших холандских репрезентативаца, да је лидер Ајакса "потрошио сав кредит".

На утакмици против Херенвена Тадић је поново плесао по терену. Српски ас је уписао хет-трик асистенција за победу над "срцима" (5:1) и после меча је имао одговор на све критике:

- Када не играте добро, онда сте одједном постали стари. Када играте добро, поново сте млади - рекао је Тадић.

Ливерпул и Ајакс су се последњи пут међусобно састали у сезони 2020/21. такође у групној фази Лиге шампиона. Енглески гигант је оба меча решио у своју корист идентичним резултатом - 1:0. Чета Јиргене Клопа је на папиру фаворит, по именима квалитетнија, међутим, све се мора оправдати на терену.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,62)

ВРЕДИ ПРОБАТИ: 1&ГГ (квота 2,50)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36