МИТРОВИЋ СЕ НАМЕРАЧИО НА "ГАЛЕБОВЕ": Србин жели да настави голгетерски низ

30. 08. 2022. у 08:57 >> 12:22

УТАКМИЦА 5. кола Премијер лиге.

МИТРОВИЋ СЕ НАМЕРАЧИО НА ГАЛЕБОВЕ: Србин жели да настави голгетерски низ

Фудбалери Фулама дочекаће Брајтон на свом "Крејвен котиџу" у мечу петог кола енглеске Премијер лиге. "Колибари" нашег Александра Митровића доживели су први пораз у првенству минулог викенда, док су "галебови" најпријатније изненађење на старту сезоне. Екипа Грејена Потера налази се на четвртој позицији са три победе и једним ремијем.

Најбољи стрелац репрезентације Србије се не зауставља на новом почетку у Премијер лиги! Већ четири гола у четири лигашке утакмице уписао је стамени нападач, за велики јубилеј у дресу Фулама.

Митровић је утишао "Емирејтс" у 56. минуту локалног дербија са фаворизованим Арсеналом и то на какав начин... Буквално је на ивици казненог простора "опљачкао" Габријела Магаљаеша који је предуго оклевао и није знао шта ће са лоптом, што је српски ас искористио да се окрене према Арону Рамздејлу и доведе Фулам у вођство! Убрзо је Арсенал изједначио преко Мартина Едегарда, а Митровић је наставио да прети одбрани "тобџија" у наставку сусрета.

Интересантно је да је Митрогол већ сада постигао више голова него за целу такмичарску 2020/21, односно током прошлог боравка у Премијер лиги када га је Скот Паркер - његов Борнмут раније по подне примио девет голова од Ливерпула - држао на клупи за резерве. Такође, некадашњи бисер Партизана је стигао до јубиларног стотог поготка у Фуламу, уз 19 асистенција на 181 утакмици.

Брајтон је наставио да одушевљава "острво" али и комплетну фудбалску јавност. "Галебови" играју фантастично на старту сезоне. Пулени талентованог Грејама Потера су потврдили да тријумф над Манчестер јунајтедом није случајност, а последња жртва плаво-беле екипе био је Лидс. "Паунови" су били немоћни на "Комјунитију", поражени су резултатом 1:0.

Једини погодак на мечу видели смо у 66. минуту када је Паскал Горс одлично реаговао након додавања Леандра Тросара.

Последњи пут вечерашњи ривали састали су се у сезони 2020/21. Оба меча завршена су идентичним резултатом - 0:0. Фулам и Брајтон су много напредовали, очекујемо да ће њихов дуел у Лондону обиловати шансама и головима.

НАШ ТИП: 2-4 (квота 1,60)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59