Баварци су немилосрдни!

М.М.

27. 08. 2022. у 09:36 >> 10:19

ФУДБАЛЕРИ Бајерна угостиће екипу Борусије из Мехенгладбаха, утакмица ће се играти на "Алијанс арени" у Минхену са почетком од 18:30.

Како стоје ствари, и ове сезоне гледаћемо исти сценарио, Бајерн је од самог старта упалио машину.

Шта рећи? Баварци су невероватни ,сезону су почели тријумфом над Лајпцигом у финалу Суперкупа. На "Централном стадиону" је резултат након 90 минута гласио 3-5.

Убрзо је уследио и почетак домаћег шампионата, састав Јулијана Нагелсмана је почео фуриозно, у тиму више нема врсног голгетера Роберта Левандовског, међутим, голове и те како има ко да постиже.

На гостовању у Франкфурту просто су демолирали Ајнтрахт резултатом 1-6. Већ у првом полувремену виђења је чувена "петарда", у листу стрелаца су се уписали Џошуа Кимих, Бенџамин Павар, Садио Мане, Џамал Мусијала и Серж Гнабри.

Била је то уједно и последња утакмица Филипа Костића за свој клуб.

Већ у наредном колу на "Алијанц арени" је пао Волфсбург резултатом 2-0, да би прошлог викенда баварска машинерија била кобна по екипу Бохума, голман домаће екипе је седам пута вадио лепту из мреже, док је са друге стране гол Мануела Нојера био сачуван.

У послдње четири утакмице Мане и компанија су чак 20 пута постизали погодак и тиме дали до знања противницима да ове сезоне неће имати милости.

Баварцима данас у госте долази клуб из Мехенгладбаха и екипа која је прошле године била нерешив проблем момцима уз Минхена.

Три пута су се састали током прошле сезоне, Борусија је тријумфовала на два дуела док смо једном видели реми. Можда такав исход и не би био чудан да у 1/16 финала Купа нисмо видели општу катастрофу.

Хутерови пулени су савладали шампиона Бундеслиге резултатом 5-0, да такав исход није био случајност, потврдили су већ после 2 месеца када су на "Алијанц арени" славили резултатом 1-2.

Борусија је добро почела шампионат, славили су против Хофенхајма и Херте док су са Шалкеом у другом колу поделили бодове.

Очекује нас занимљив окршај, Кимих и компанија желе да се искупе навијачима за дебакл из прошле сезоне, верујемо да ће пасти велики број голова, а наша процена је да ће у првом полувремену бити барем два.

НАШ ТИП: 1п 2+ (квота 1,70)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44