"Црвени ђаволи" хватају залет!

М.М.

27. 08. 2022. у 10:14

ФУДБАЛЕРИ Манчестер јунајтеда гостоваће Саутемптону у четвртом колу Премијер лиге.

Црвени ђаволи хватају залет!

Све је почело лоше, на самом старту првенства су дочекали Брајтон, екипу која је прошлу сезону завршила на средини табеле. Деловало је пре почетка као да ће Тен Хаговим пуленима бити потребно времена да "пробију лед", међутим, нису га пробили.

Уместо Рашфорда и Санча то је учинио играч госутујуће екипе Паскал Грос, затресао је мрежу већ у тридесетом минуту, а затим и девет минута касније још једном за тотални мук на "Олд трафорду".

У другом полувремену домаћин је преузео иницијативу али улазак Кристијана Роналда је био довољан за само један гол, Рашфорд је неколико пута био у шанси, ипак је мрежа до краја остала нетакнута за коначnih 1:2.

Мислили су навијачи да горе од оваквог издања не може, али тринаестоструки шампион је по ко зна који пут у последњих неколико сезона показао да може.

Већ у наредном колу их је чекало гостовање Брентфорду где је виђена поптуна катастрофа, за само 35 минута на семафору је стајало 4:0, сви су били у неверици, па чак и навијачи са "Грифин парка".

Изабраници Томаса Френка су понизили најјачу поставу "црвених ђавола". У другој половини меча нисмо видели ниједан гол, али није било ни поттебно, све је виђено у првих 45 минута.

Али Манчестер не би био то што јесте да нема и светлих тачака, прошлог викенда је на мегдан стигао Ливерпул, тим који је такође имао јако лош старт, али који је по квалитету далеко испред ривала.

Гол Санча у 16. минуту је дигао цео стадион на ноге, да би у другом полувремену Рашфорд истрчао испред Алисона и рутински постигао други, испоставиће се и кључан погодак на мечу.

Салах је у 81. минуту успео да смањи на 2-1 али то би било све, након шест минута судијске надогнаде славље је почело.

Можда је управо овај тријумф наговештај неке боље форме и бољих дана.

Данас црвени путују у Саутемтон где их чека тежак задатак. Изабраници Ралфа Хазенхитла су у прошлом колу срушили "лисице" у сред Лестера, резултатом 1-2. Последња два меча ивих ривала су завршена резултатом 1-1.

Наша процена је да ни данас нећемо видети велики број голова те верујемо да голмани неће вадити лопту из мреже више од три пута.

НАШ ТИП: 0-3 (квота 1,50)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36