ДОРТМУНД ЈЕ АПСОЛУТНИ ФАВОРИТ: Све сем тријумфа "милионера" сматраће се изненађењем

20. 08. 2022. у 09:33

ВЕРДЕР стиже на "Вестфален".

ДОРТМУНД ЈЕ АПСОЛУТНИ ФАВОРИТ: Све сем тријумфа милионера сматраће се изненађењем

Борусија Дортмунд ће на свом "Вестфалену" дочекати повратника у Бундеслигу екипу Вердера. Утакмица трећег кола на програму је данас од 15.30.

"Милионери" су били на прагу пораза у Фрајбургу у претходној рунди, али је су са два гола резервиста успели да преокрену и остваре други тријумф у исто толико мечева.

Средином првог полувремена оба тима су имали по једну одличну прилику. Најпре Дортмунд, али је у 22. минуту сјајан ударац Модесте из прве одбранио Флекен. Само минут касније, могли су домаћи до гола, али је Шалаи био замало непрецизан.

У 35. минуту Фрајбург је повео. Гинтер је одлично упослио Грегорича, који је сјајно стартовао у новом клубу, у две утакмице Бундеслиге постигао је два гола.

Али, финиш и неколико грешака скупо су коштале домаћина. Испоставило се да је шеф струке “Милионера” Един Терзић направио фантастичне измене, али имао је његов тим и доста среће.

Најпре је у 77. минуту резервиста Гитенс шутирао са скоро 25 метара, а голман Флеке је несхватљиво лоше интервенисао, уместо да избије лопту у поље или преко гола, она је одсела у његовој мрежи.

Само седам минута касније после сјајног додавања Брантда погодио је и Мукоко, одбрана Фрајбурга била је немоћна код сјајне акције гостију. Занимљиво, голове за Дортмунд постигли су момци који имају само 18, односно 17 година.

У 88. минуту прелеп погодак Волфа за коначних 3:1, такође момка који није био међу стартерима у овом дуелу.

Вердер из Бремена и даље не зна за пораз од повратка у елиту, али ни за победу. Зелено-бели су на премијери ремизирали са Волфсбургом у гостима (2:2), а онда је идентичан резултат био и на "Везерстадиону" где је Штутгарт одолео. Вердер је до бода стигао после праве драме и гола Бурка у петом минуту судијске надокнаде.

Нема сумње, Борусија је велики фаворит на данашњем мечу. Све сем тријумфа "милионера" сматраће се изненађењем.

НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,55)

СВЕТ ОСТАО ЗАТЕЧЕН: Ево шта је Александер Зверев прво урадио када је победио Рафаела Надала на Ролан Гаросу

Рафаел Надал је изгубио већ у 1. колу Ролан Гароса, гренд слема који је остварао рекордних 14 пута, а онда се, пре његовог обраћања, десила једна емотивна сцена.

27. 05. 2024. у 18:57

ИТАЛИЈА У НЕВЕРИЦИ НА СТАРТУ РОЛАН ГАРОСА: Ево због кога је Јаник Синер стварно оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који је у току, то му неће гарантовати останак на врху. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

27. 05. 2024. у 20:48