"КАНАРИНЦИ" НА "ВЕЛЕДРОМУ": Хрват јури други тријумф у сезони

20. 08. 2022. у 12:51

ТИМ Нанта гостује Олимпику из Марсеја у утакмици 3. кола француске Лиге 1.

КАНАРИНЦИ НА ВЕЛЕДРОМУ: Хрват јури други тријумф у сезони

Профимедиа

Пулени Игора Тудора су након победе на старту првенству против Ремса (4:1), одиграли нерешено на гостовању Бресту (1:1). Тим хрватског стручњака је први дошао до гола. Варку су направили момци са "Велодрома" код корнера, уиграна акција са помоћном игром, Таварес се убацио на другу стативу и лако погодио за вођство Марсеља. Али, ко се мача лати, од мача и страда. На исти начин је Брест дошао до гола. Само много ефектније. Јер, лопта је после одбитка тако „села“ на волеј Лис-Мелуу, да је послао ракету коју је голман Марсеља само погледом испратио до мреже.

Имао је Брест шансе после тога за потпуни преокрет, међутим, плен је подељен по пола. Домаћин након два одиграна кола заузима 4. место на табели са исто толико освојених бодова уз гол-разлику 5:2.

Екипа Нанта у прва два првенствена кола је остварила исто толико ремија. Први без голова на гостовању Анжеу, а у другом је поделила бодове са Лилом (1:1). "Канаринци" су пред својим навијачима одиграли храбро и дисциплиновано, повели голом Симона Мозеса 28. минуту сусрета.

Међутим искусна екипа популарних "мастифа" је успела да изједначи преко бразилског интернационалца Исмаилија који је постигао погодак у 76. минуту меча. Изабраници Антоана Комбуареа заузимају 13. позицију у Лиги 1, са два бода и гол-разликом 1:1.

Искусни француски стручњак ће вероватно на "Веледрому" изаћи у формацији 3-5-2, где напад предводи Мустафа Мохамед који је стигао из турског Галатасараја на позајмицу до краја сезоне.

У минулом међусобном дуелу између два клуба који је одигран 20. априла 2022. године славио је Марсеј после преокрета резултатом 3:2. Домаћин није изгубио од вечерашњег ривала на претходна четири сусрета. Очекујемо нову занимљиву утакмицу на "Веледрому" где прогнозирамо да ће фудбалери обе екипе постићи по гол, квота је прилично висока.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,85)