"БИКОВИ" ЈУРЕ ПРВУ ПОБЕДУ У СЕЗОНИ: Лајпциг - Келн
ПУЛЕНИ Доменика Тедеска дочекују "јарчеве" у мечу 2. кола немачке Бундеслиге.
ФОТО: АП
Фудбалери Лајпцига су на почетку нове сезоне одиграли нарешено на гостовању Штутгарту (1:1). Популарни "бикови" су повели голом Кристофера Нкункуа у осмом, а коначан исход меча је поставио Ахамада у 31. минуту сусрета. Домаћин је прошлу сезону завршио на 4. месту на табели са 58 освојених бодова након 34 одиграних дуела уз гол-разлику 72:37.
Тим Доменика Тедеска се озбиљно појачао током лета, за 20 милиона евра из Челзија је стигао повратник Тимо Вернер који је пре две сезоне у Лондон продат за 53 милиона евра, затим централни везни Хавер Шлагер из Волфсбурга плаћен 12 милиона и Давид Раум који је стигао из Хофенхајма за фантастичних 26 милиона евра. Лајпциг су напустили десни бек Норди Мукиела који је отишао у ПСЖ, дефанзивни везни Тајлер Адамас је појачао Лидс, док је нападач Брајан Броби појачао холандски Ајакс. Млади италијански стручњак игра у формацији 3-4-1-2, где главну реч на средини терена води централни везни Дани Олмо.
Екипа Келна је одлично стартовала у Бундеслиги победила је код куће Шалке резултатом 3:1. Стрелци за "јарчеве" били су Лука Килиан у 49. Флориан Каинц у 62. и Данијел Љубичић у 80. минуту сусрета. Пулени Стефана Баумгарта су прошле сезоне заузели седмо место на табели са 52 бода уз гол-разлику 52:49. Гости су се појачали дефанзивцем Луком Килијаном који је стигао из Мајнца за два милиона евра и нападачем Саргисом Адамианом који је плаћен Хофенхајму 1,5 милиона. Келн наступа у формацији 4-1-3-2, где велики посао на средини терена завршава дефанзивни везни Елијас Шкири.
Управа Лајпцига је уложила много новца у тим, тренер Тедеско у данашњем окршају нема проблема са повређеним фудбалерима тако да очекујемо да изађе у најјачем стаставу. Фудбалери домаћина су фаворити пред својим навијачима и очекујемо да остваре прву победу у Бундеслиги ове сезоне.
Препоручујемо
АЈНТРАХТ СА ЈЕДНОМ ДИЛЕМОМ: Има ли живота после Филипа Костића?
13. 08. 2022. у 07:23 >> 11:30
ПОСЛЕДЊИ ИСПИТ ПРЕД МАКАБИ: Вождовац стиже на наш највећи стадион
13. 08. 2022. у 08:12
КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан изгубила од Црне Горе - коначан резултат гласио је 17:33 (9:13) после заиста невероватних дешавања на паркету у Дортмунду, на коме је нарочито бриљирала Армел Кели Атинжре, голман Црногорки, која је остварила чак 18 одбрана, зауствивши нестварна 62% шутева који су ишли ка голу који је чувала.
06. 12. 2025. у 17:00 >> 17:01
УКРАЈИНА У ШОКУ: УЕФА казнила Украјинце - због Русије!
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове, "специјална војна операција", Русија је често кажњавана од стране Запада у многим аспектима живота, па и спорту, али сада се десило да је санкција изречена - Украјини.
06. 12. 2025. у 16:22
ЏЕЛАТ НА ТЕРЕНУ, ОТАЦ ЗА ПРИМЕР! Лука Дончић објавио ПРВУ слику ћерке, гори Инстаграм! (ФОТО)
КОШАРКАШ Лос Анђелес Лејкерса Лука Дончић по други пут је постао отац, а рођење детета славио је у родној Љубљани.
06. 12. 2025. у 13:35 >> 13:49
Коментари (0)