ЦИРИХ ИМА САМО ЈЕДАН ЦИЉ: Пласман у групну фазу европског такмичења је приоритет

04. 08. 2022. у 10:49

ШВАЈЦАРЦИ гостују у Северној Ирској.

Фудбалери Цириха фото: ЕПА

Екипа Линфилда покушаће да што пре заборави један од најтежих пораза у историји на међународној сцени. Шампиона Северна Ирске декласирао је Бодо/Глимт са 8:0 и тако са каматом анулирао пораз од 1:0 у првом мечу 2. кола квалификација за Лигу шампиона.

Сада ће "плавци" покушати да поправе утисак, у трећој рунди квалификација за Лигу Европе заказан је двобој са Цирихом. Први меч на програму је данас од 20.45 у Белфасту.

Линфилд је гајио наду да може да сачува гол предности стекнут на "Виндзор парку" против норвешке казнене експедиције, унео је Кирк Милер оптимизам и срушио га у реваншу. Хуго Ветлесен отворио је Ирце на време, није прошло ни десет минута. Намирисао је норвешки првак крв, притиснуо госте, а Милер је играо руком на гол-линији и зарадио црвени картон. Средином првог полувремена све је било готово. Виктор Бонифејс је реализовао пенал, а затим су Амал Пелегрино и Рунар Еспејорд убацили Линфилд у машину.

Дефанзивна линија гостујућег тима седела је у крилу голмана Криса Џонса, није ни покушао Линфилд да нападне. Без шута на гол завршио је меч, молио се северноирски шампион да што мање прими. Боде Глимт био је немилосрдан. Гранатирао је гол ривала, Пелегрино и Еспејорд су у два наврата тресли мрежу, а међу стрелце су се уписали и Салтнес и исландски бек Алфонс Сампстед.

Цирих је био надомак пенала и евентуалног пласмана у треће коло квалификација за Лигу шампиона, али Карабаг је у продужецима стигао до поготка који је шокирао Швајцарце - 2:2.

Претходно је шампион Швајцарске успео да голом у петом минуту судијске надокнаде слави са 2:1 и анулира предност Азербејџанаца, који су у првом мечу у Бакуу победили са 3:2.

Тај гол постигао је 33-годишњи хрватски интернационалац Иван Сантини. Цирих је повео већ у четвртом минуту аутоголом капитена гостију Медведева, али је Карабаг успео да изједначи у 55. минуту поготком Бразилца Кадија.

Човек одлуке у продужецима био је Овусу Квабена из Гане, који је у 108. минуту постигао нови гол за Карабаг и поставио коначних – 2:2.

У стартној постави Цириха био је српски интернационалац Никола Боранијашевић, док су за госте из Азербејџана играла два Марка – Вешовић и Јанковић.

"Лавови" предвођени младим Вилфридом Њонтом имају само један циљ - пласман у групну фазу европских такмичења. Да ли ће то бити Лига Европе или Лига конференције сазнаћемо у наредним недељама. Цирих је конкретно у овом двомечу велики фаворит.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,60)

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51