"НЕСРЕЋНИ" ВЕЛИКАН ЛЕЧИ РАНЕ: Одлична прилика за поправни!

04. 08. 2022. у 11:05

У првом мечу квалификација за Лигу Европе вечерас од 19 часова очекује нас меч између Фенербахчеа и чешког представника Словачког.

НЕСРЕЋНИ ВЕЛИКАН ЛЕЧИ РАНЕ: Одлична прилика за поправни!

Профимедиа

Турски гигант није кренуо ову сезону као што је планирао. Такмичење у Лиги шампиона завршио је већ у другом колу где га је поразио Динамо из Кијева.

Након првог меча у Лођу, где украјински представник игра своје мечеве као домаћин, екипа Хорхеа Жесуса је имала повољан резултат и била је бољи ривал, а Динамо чак није успео да упути ниједан ударац у оквир гола.

У реванш мечу у Истанбулу пред 40 000 гледалаца Фенер је имао све у својим рукама, али није кренуло као што су очекивали. У првом полувремену су имали тоталну офанзиву и били много бољи ривал, али то нису успели да материјализују.

Играо се 52. минут када је Исмаил Јуксек добио други жути картон и доста отежао својој екипи битку за наредну фазу.

Гости из Кијева су брзо искористили предност играча више и само четири минута касније дошли до предности. Стрелац је био Витали Букалски.

У седамдесетом минуту пенал за турску екипу није успео да искористи бивши играч Вест Хема и Евертона - Енер Валенсија, али је Фенер голом мађарског дефанзивца Атиле Салаија успео да у 89. минуту након корнера стигне до изједначења и избори продужетке.

Уморни домаћин је у продужетку покушао да сачува резултат и проба на пенал лутрији да избори пласман у трећу рунду. Одолевали су и са играчем мање, али у 114. минуту након сјајног продора по левој страни младог бека Вивчаренка одлично се снашао Караваев и снажним ударцем поставио коначан резултат и донео велику радост свим навијачима Динама.

Са друге стране, њихов вечерашњи противник је првенство Чешке завршио на четвртом месту, али је као освајач националног купа стигао до квалификација за Лигу Европе.

Прошлогодишњи трофеј је уједно и једини у витринама овог клуба и тек трећи излаз у Европу за 95 година постојања клуба.

Протеклог викенда у првом колу домаћег првенства одиграли су 2:2 на гостовању Брну.

Фенербахче у нову сезону улази са новим тренером. Исмаилу Карталу захвалност за препород, али не и продужетак уговора, јер је Али Коч имао другачије планове. Први човек истанбулског великана договорио је сарадњу са искусним Жоржом Жезусом.

Према информацијама португалских медија, Фенер ће Жесусу за само једну годину исплатити 7.000.000 евра! Толико ће уосталом и сарадња трајати, само једну сезону.

Истанбулски великан жели да нападне титулу у турској Супер лиги, али и да направи искорак на евросцени, где за сада нису кренули како су очекивали. Због тих циљева озбиљно се приступило и прелазном року. Дијего Роси је откупљен од Лос Анђелеса, Линколн је плаћен Санта Клари 3.500.000 евра, Вилијан Арау Фламенгу 3.000.000, Емре Мор је стигао из Карагумрука, док је највеће појачање стигло без обештећења. Искусни Џошуа Кинг напустио је Вотфорд и преселио се на Босфор.

Верујемо да ће много познатији тим рутински славити на овом мечу и изборити пласман у наредну фазу, где победника овог двомеча чека меч са Аустријом из Беча.

НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,59)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06